Domů : Hardwarové podmínky : Definice pevného tokenu

Tvrdý žeton

Pevný token, někdy nazývaný „ověřovací token“, je hardwarové bezpečnostní zařízení, které se používá k autorizaci uživatele. Běžným příkladem pevného tokenu je bezpečnostní karta, která umožňuje uživateli přístup do různých oblastí budovy nebo mu umožňuje přihlásit se do počítačového systému. Některé tvrdé tokeny se používají v kombinaci s dalšími bezpečnostními opatřeními k dalšímu zvýšení zabezpečení. Například k získání přístupu k zabezpečenému systému může být spolu s pevným tokenem vyžadováno uživatelské jméno a heslo nebo skenování otisků prstů.

Pevná značka je další typ pevného tokenu, který se používá jako bezpečnostní zařízení na zboží, jako je oblečení a elektronika. Pravděpodobně jste je viděli v několika maloobchodních prodejnách, kde se používají k odradení od krádeže. Pokud se někdo pokusí opustit budovu se zbožím před deaktivací pevného štítku, způsobí to pípnutí bezpečnostního systému u dveří. Samozřejmě, pokud pokladník zapomene deaktivovat pevnou značku, můžete při výstupu zažít nepříjemné pípání, i když jste za zboží zaplatili.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Hard Token. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Hard Token, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici pevného tokenu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.