Domů : Podmínky internetu : Definice blesku

blesk

Zatímco „Flash“ byl název populárního superhrdiny v 1970. letech, dnes tento termín označuje něco úplně jiného. Když uvidíte Flash na Web, s největší pravděpodobností odkazuje na Adobe Flash, a multimediální technika. Flash umožňuje vývojářům webových stránek začlenit do svých webových stránek animace a interaktivní obsah.

Flash byl původně vydán společností Macromedia v roce 1996. Začínal jako základní nástroj pro animaci a jako volitelný doplněk Plug-in pro webové prohlížeče. Během příštího desetiletí Flash získal mnoho nových funkcí a stal se standardním pluginem, který je součástí téměř všech internetové prohlížeče. V roce 2005 společnost Adobe získala společnost Macromedia a převzala vývoj technologie Flash. Dnes je Flash stále všudypřítomným webovým standardem a je součástí všech hlavních webových prohlížečů.

Protože animace Flash mohou obsahovat text a vektorová grafika, obvykle nezabírají mnoho místa na disku. Obsah animace Flash lze také komprimovat, aby se velikost souboru dále zmenšila. Díky tomu je možné obsah Flash stáhnout relativně rychle. Načítání velkých animací Flash může přesto trvat několik sekund, než se načte do vašeho prohlížeče. Když tedy otevřete webovou stránku a uvidíte animaci „Načítání ...“, obvykle to znamená, že se do vašeho počítače stahuje obsah Flash.

Chcete-li zobrazit obsah Flash ve webovém prohlížeči, musí být nainstalován modul Flash. Zatímco Flash se dnes automaticky instaluje do většiny prohlížečů, některé animace mohou ke spuštění vyžadovat aktualizovanou verzi Flash. Naštěstí si můžete stáhnout nejnovější zásuvný modul Flash a samostatný Flash Player zdarma z Webové stránky společnosti Adobe.

Přípony souborů: .FLA, . Swf

POZNÁMKA: „Flash“ může také odkazovat na flash paměť. Vymazání flash disku se často nazývá „blikání“ paměti.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Flash. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Flash, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Flash užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.