Domů : Technické termíny : Definice multimédií

multimédia

Jak název napovídá, multimédia jsou integrací různých forem médií. To zahrnuje text, grafiku, zvuk, video atd. Například prezentace zahrnující zvukové a videoklipy by byla považována za „multimediální prezentaci“. Vzdělávací software, který zahrnuje animace, zvuk a text, se nazývá „multimediální software“. CD a DVD jsou často považovány za „multimediální formáty“, protože mohou ukládat velké množství dat a většina multimediálních forem vyžaduje spoustu místa na disku.

Díky pokroku v rychlosti počítačů a úložném prostoru jsou dnes multimédia běžnou záležitostí. Proto tento výraz již neprodukuje stejné vzrušení. To také znamená, že to není tak nadužívané, jako tomu bylo na konci 90. let. Díky bohu.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici multimédií. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Multimédia, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto multimediální definici užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.