Domů : Podmínky softwaru : Definice antiviru

antivirus

Antivirový software je typ užitečnost slouží ke skenování a odebrání viry z počítače. I když existuje mnoho typů antivirových (nebo „antivirových“) programů, jejich primárním účelem je chránit počítače před viry a odstranit všechny nalezené viry.

Většina antivirových programů zahrnuje automatické i ruční skenování. Automatická kontrola může zkontrolovat soubory, které jsou staženo z Internetu, disky vložené do počítače a soubory vytvořené softwarem instalátory. Automatické skenování může také skenovat celé pevný disk v pravidelných intervalech. Možnost manuální kontroly umožňuje skenovat jednotlivé soubory nebo celý systém, kdykoli to považujete za nutné.

Protože nové viry jsou neustále vytvářeny počítačem hackeři, antivirové programy musí být neustále aktualizovány databáze typů virů. Tato databáze obsahuje seznam „definic virů“, na které antivirový software odkazuje při skenování souborů. Protože se často distribuují nové viry, je důležité udržovat virovou databázi vašeho softwaru aktuální. Naštěstí většina antivirových programů pravidelně aktualizuje virovou databázi.

Zatímco antivirový software je primárně určen k ochraně počítačů před viry, mnoho antivirových programů nyní chrání před jinými typy malware, Jako spyware, adware, a rootkity také. Součástí může být také antivirový software firewall funkce, které zabraňují neoprávněnému přístupu k vašemu počítači. Obslužné programy, které zahrnují jak antivirový program, tak i bránu firewall, jsou obvykle značkový software „Internet Security“ nebo něco podobného.

Zatímco antivirové programy jsou k dispozici pro platformy Windows, Macintosh a Unix, většina antivirových programů se prodává pro systémy Windows. Důvodem je, že většina virů je zaměřena na počítače se systémem Windows, a proto je antivirová ochrana zvláště důležitá pro uživatele systému Windows. Pokud jste Windows uživatel, je chytré mít v počítači nainstalován alespoň jeden antivirový program. Mezi příklady běžných antivirových programů patří Norton Antivirus, Kaspersky Anti-Virus a ZoneAlarm Antivirus.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici antiviru. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená antivirový program, a je jedním z mnoha softwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici antiviru užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.