Domů : Technické termíny : Definice hackerů

průnikář

Zatímco tento termín původně odkazoval na chytrého nebo zkušeného programátora, nyní se běžněji používá k označení někoho, kdo může získat neoprávněný přístup k jiným počítačům. Hacker může „hacknout“ svoji cestu přes úrovně zabezpečení počítačového systému nebo sítě. Může to být stejně jednoduché jako zjistit heslo někoho jiného nebo tak složité jako napsat vlastní program, který rozbije bezpečnostní software jiného počítače. Hackeři jsou důvodem, proč výrobci softwaru vydávají do svých programů pravidelné „bezpečnostní aktualizace“. I když je nepravděpodobné, že průměrný člověk bude „hacknut“, některé velké podniky a organizace dostanou několik pokusů o hackerství denně.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici hackera. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Hacker, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici hackera užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.