Domů : Podmínky softwaru : Definice nástroje

Užitečnost

Obslužné programy, běžně označované jen jako „obslužné programy“, jsou softwarové programy, které vašemu počítači přidávají funkčnost nebo pomáhají počítači lépe fungovat. Patří mezi ně antivirové programy, zálohy, opravy disků, správa souborů, zabezpečení a síťové programy. Obslužné programy mohou být také aplikace, jako jsou spořiče obrazovky, nástroje pro písma a ikony a vylepšení plochy. Některé obslužné programy pomáhají chránit váš počítač před nežádoucím softwarem, jako jsou viry nebo spyware, zatímco jiné přidávají funkce, které vám umožňují přizpůsobit plochu a uživatelské rozhraní. Obecně se programy, které pomáhají vylepšit váš počítač, považují za obslužné programy. A na rozdíl od účtů za vodu a elektřinu vám počítačové nástroje neposílají účty každý měsíc!

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Utility. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co Utility znamená, a je jedním z mnoha softwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Utility užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.