Domovská stránka > J > Jak Vytvořit 3D Model Pro Tisk?

Jak vytvořit 3D model pro tisk?

Máme pro vás 5 nejlepších aplikací, které vám v tom pomůžou a některé zvládnou i úplní začátečníci. Představujeme programy TinkerCAD, Fusion 360, Makers Empire, SketchUp a Onshappe. Ponořte se do 3D modelování a vytvořte dárky pro přátele nebo třeba chybějící krytku dálkového ovladače.

Přečtěte si více

Jaký 3D program?

3D programy zdarma: přinášíme vám 8 nejlepších a dostupných 3D CAD programů

 • Fusion 360.
 • Freecad.
 • Blender.
 • SketchUp.
 • SolidWorks.
 • Google SketchUp.
 • AutoQ3D.
 • Bishop3D.
Co vytisknout na 3D Tiskarne? Můžete si vytisknout různé pomůcky do laboratoře, protetické pomůcky, anatomické modely, implantáty. Děti si mohou vytisknout různé hračky, autíčka, postavičky atd. Různým kutilům se meze nekladou. V oblasti umění a módy se 3D tisk taky neztratí.

Jak na 3D modelování?

Free 3D modelovací nástroje

 1. Tinkercad – Online 3D modelovací nástroj jehož součástí je moc pěkný tutoriál, který vás naučí základům modelování v 3D pěkně krok za krokem.
 2. 123D Design– Webová aplikace od Autodesku umožňující základní možnosti 3D modelování
Jak upravit 3D tisk? Broušení dílů
 1. U PLA se snažíme broušení minimalizovat a díly brousit až po prvním nátěru speciální barvy.
 2. Na broušení můžeme použít pilník a brusné papíry různé hrubosti.
 3. K urychlení broušení použijeme elektrické brusky různých velikostí
 4. Na doleštění používáme speciální houbičku nebo flexibilní brusný papír.

Podle toho, jak vytvořit 3d model z fotografií?

Další možností, jak 2D obrázky převést na 3D tisk, je lithophane – tzv. Jenom fotku nebo jakýkoliv jiný obrázek! Na horní liště klikněte na Images a do okna přetáhněte vybranou fotku. Poslední tlačítko z horní lišty je Settings, kde můžete měnit nastavení generování modelu. Pokud jde o to, jak udělat 3d model z fotek? V bezplatné aplikaci 123D Catch si můžete velmi snadno vytvořit model prakticky jakéhokoli objektu, který se vám podaří vyfotografovat z různých úhlů. Může tedy jít o běžné předměty, ale třeba také o modely živých lidí. Práce s aplikací je velmi snadná, stačí vám jen pořídit snímky a 123D Catch se již o zbytek postará.

Jak vytisknout fotku na 3D Tiskarne?

Tvorba souboru STL probíhá online na stránce http://3dp.rocks/lithophane/. Na horní liště klikněte na „Images“ a do okna přetáhněte svojí fotku. Doporučujeme nahrávat fotky s menším rozlišením – např. 500×500, pro generování modelu je toto rozlišení dostačující a výpočet trvá mnohem méně. Co je to 3D model? Pojmem 3D modelování se rozumí proces tvarování a vytváření 3D modelu, který může být reprezentován několika způsoby. Modely mohou být vytvořeny na počítači člověkem pomocí modelovacího nástroje, podle dat získaných měřicím přístrojem z reálného světa nebo na základě počítačové simulace.

Co je to 3D grafika?

3 Počítačová 3D grafika

Trojrozměrná grafika je označení pro speciální část počítačové grafiky, která pracuje s trojrozměrnými objekty. Převod 3D objektů do 2D zobrazení (i naopak) se nazývá renderování. Nejvíce se 3D grafika využívá pro vytváření animací, filmů a (hlavně) počítačových her.

By Conlin Leiman

Jak vytvořit 3D návrh? :: Jak vyčistit ventilátor?
Užitečné odkazy