Domů : Hardwarové podmínky : Definice svazku

Hlasitost

Slovo „objem“ má několik různých významů. Nejběžnější definicí je velikost nebo intenzita určitého zvuku. Svazek může také odkazovat na to, kolik místa zabírá trojrozměrný objekt. Ve vždy nejednoznačné oblasti počítačů však může objem slova odkazovat také na konkrétní zařízení pro ukládání dat.

Některé příklady svazků zahrnují pevné disky, DVD jednotky a flash paměť disky, například USB klíčenky. Váš počítač rozpozná všechna tato zařízení pro ukládání dat jako svazky. Jediným požadavkem je, aby každý svazek měl souborový systém které počítač dokáže rozpoznat. Systém souborů řekne počítači, jak jsou složky a soubory na svazku uspořádány.

V systému Macintosh se všechny svazky připojené k počítači (buď přímo, nebo prostřednictvím síťového připojení) zobrazí na ploše. Například pevný disk bude mít ikonu pevného disku a disk CD bude mít ikonu CD. Ve Windows najdete seznam všech dostupných svazků, když otevřete „Tento počítač“. Pokud je svazek připojen, ale nezobrazuje se na obrazovce, můžete k připojení svazku často použít obslužný program disku, aby s ním počítač mohl komunikovat.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici svazku. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co Volume znamená, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici svazku užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.