Domů : Technické termíny : Definice systémových prostředků

Systémové prostředky

Váš počítač má mnoho typů zdrojů. Zahrnují procesor, grafická karta, pevný disk, a paměť. Ve většině případů se termín „systémové prostředky“ používá k označení velikosti paměti nebo RAM, váš počítač má k dispozici.

Například pokud máte v počítači nainstalován 1.0 GB (1024 MB) paměti RAM, máte celkem 1024 MB systémových prostředků. Jakmile se však počítač spustí, načte se operační systém do RAM. To znamená, že některé prostředky vašeho počítače operační systém vždy používá. Paměť počítače využívají také další programy a obslužné programy spuštěné na vašem zařízení. Pokud váš operační systém používá 300 MB RAM a vaše aktivní programy používají 200 MB, měli byste 524 MB „dostupných systémových prostředků“. Chcete-li zvýšit dostupné systémové prostředky, můžete zavřít aktivní programy nebo zvýšit celkové systémové prostředky přidáním další paměti RAM.

Systémové prostředky mohou také odkazovat na to, jaký software je nainstalován ve vašem počítači. To zahrnuje programy, nástroje, fonty, aktualizace a další software nainstalovaný na vašem pevném disku. Například pokud dojde k náhodnému odebrání souboru nainstalovaného v určitém programu, může se stát, že se program neotevře. Chybová zpráva může číst: „Program nelze otevřít, protože nebyly nalezeny potřebné prostředky.“

Jak vidíte, pojem „systémové prostředky“ může být trochu nejednoznačný. Nezapomeňte, že i když obvykle odkazuje na paměť vašeho počítače, lze ji použít také k popisu jiného hardwaru nebo softwaru.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici systémových prostředků. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamenají systémové prostředky, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici systémových prostředků užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.