Domů : Hardwarové podmínky : Definice pevných látek

Solid State

Polovodič na své nejzákladnější úrovni znamená „žádné pohyblivé části“. Elektronická zařízení v pevné fázi jsou proto tvořena pevnými součástmi, které se nepohybují. Některé příklady zahrnují počítač základní desky a integrované obvody. Zařízení, která používají pouze polovodičové součásti, jako jsou televizní přijímače, reproduktory a digitální hodinky, se často označují jako polovodičové produkty.

Flash paměti zařízení jsou produkty v pevné fázi, zatímco pevné disky nejsou. Důvodem je to, že pevné disky používají ke čtení a zápisu dat rotující disk a pohybující se hlavu jednotky, zatímco paměť flash používá k provádění stejných funkcí elektrický náboj. Z tohoto důvodu jsou paměťová zařízení flash považována za odolnější než pevné disky. Proto se flash paměť často používá v produktech, jako jsou přenosné počítače MP3 přehrávače a digitální fotoaparáty.

Protože zařízení v pevné fázi nemají žádné pohyblivé části, je méně pravděpodobné, že se rozpadnou, než zařízení, která mají mobilní mechanismy. Z tohoto důvodu se často vyplatí zakoupit prodlouženou záruku na elektroniku, která má pohyblivé součásti, než na takovou, která ji nemá. Na to možná budete chtít myslet při příštím nakupování.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Solid State. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Solid State, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Solid State užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.