Domů : Hardwarové podmínky : Definice karty Memory Stick

Paměťová karta

Memory Stick je typ flash paměť vyvinutý společností Sony. Používá se k ukládání dat pro digitální fotoaparáty, videokamery a další druhy elektroniky. Protože Memory Stick je patentovaný produkt Sony, je používán téměř všemi produkty Sony, které používají flash média. To bohužel také znamená, že karty Memory Stick jsou nekompatibilní s většinou produktů, které nebyly vyvinuty společností Sony.

Karty Memory Stick jsou k dispozici ve dvou verzích: Memory Stick PRO a Memory Stick PRO Duo. Karty Memory Stick PRO jsou 50 mm dlouhé a 21.5 mm široké a 2.8 mm silné. Karty Memory Stick PRO Duo jsou 31 mm dlouhé a 20 mm široké a mají tloušťku pouze 1.6 mm. Vysokorychlostní verze médií Memory Stick podporují rychlost přenosu dat až 80 Mb / s nebo 10 MB / s, což je dostatečně rychlé pro záznam vysoce kvalitního digitálního videa.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici karty Memory Stick. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Memory Stick, a je jedním z mnoha hardwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Memory Stick užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.