Domů : Technické termíny : Definice Macintosh

Nepromokavý plášť

Macintosh je řada desktop a notebook počítače vyvinuté společností Apple. Každý počítač Macintosh nebo Mac provozuje verzi Mac OS, Desktop společnosti Apple operační systém. Od roku 2001 fungují všechny počítače Mac Mac OS X, přepracovaná verze původního Mac OS, která byla vytvořena z operačního systému NeXTSTEP.

Původní Macintosh, vydaný v roce 1984, byl prvním osobním počítačem, který měl grafické uživatelské rozhraní, nebo GUI. Bylo to v zařízení all-in-one s barevným displejem a zahrnovalo a myš a klávesnice. Během posledních několika desetiletí společnost Apple vydala mnoho nových typů počítačů Macintosh, včetně modelů vše v jednom, systémové jednotky (které neobsahují monitor) a přenosné počítače.

Aktuální řada Macintosh (od začátku roku 2012) zahrnuje následující modely:

  1. Mac Pro - profesionální stolní počítač prodávaný jako systémová jednotka
  2. iMac - stolní počítač typu „vše v jednom“ zaměřený na domácí i profesionální uživatele
  3. Mac mini - malý stolní počítač určený pro domácí a serverové účely
  4. MacBook Pro - přenosný počítač zaměřený na studenty a profesionální uživatele
  5. MacBook Air - lehký přenosný počítač určený pro cestovatele

POZNÁMKA: Zatímco Mac jsou technicky osobní počítače (počítače), termín PC se často používá k popisu počítačů se systémem Windows nebo Linux. Macy jsou proto často označovány jako osobní počítače, ale ne PC. Na rozdíl od počítačů, které vyrábí několik různých společností, Apple navrhuje a vyrábí všechny počítače Macintosh.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici systému Macintosh. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Macintosh, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Macintosh užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.