Domů : Technické termíny : Hertzova definice

Hertz

Hertz (zkráceně: Hz) je standardní měrná jednotka používaná k měření frekvence. Protože frekvence se měří v cyklech za sekundu, jeden hertz se rovná jednomu cyklu za sekundu.

Hertz se běžně používá k měření vlnových frekvencí, jako jsou zvukové vlny, světelné vlny a rádiové vlny. Například průměrné lidské ucho dokáže detekovat zvukové vlny mezi 20 a 20,000 20 Hz. Zvukové vlny blízké 5,000 Hz mají nízkou výšku tónu a nazývají se „basové“ frekvence. Zvukové vlny nad XNUMX XNUMX Hz mají vysokou výšku tónu a nazývají se „vysoké“ frekvence.

Zatímco hertz lze použít k měření vlnových frekvencí, používá se také k měření rychlosti počítače procesory. Například každý procesor je ohodnocen konkrétním rychlost hodin. Toto číslo označuje, kolik cyklů instrukcí může procesor provést každou sekundu. Vzhledem k tomu, že moderní procesory mohou provádět miliony nebo dokonce miliardy instrukcí za sekundu, jsou taktovací rychlosti obvykle měřeny Megahertz or gigahertz.

Zrušení: Hz

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Hertze. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Hertz, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto Hertzovu definici užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.