Domů : Technické termíny : Definice Kilohertz

Kilohertz

Jeden kilohertz (zkráceně „kHz“) se rovná 1,000 XNUMX hertz. Stejně jako hertz se k měření používá kilohertz frekvencenebo cyklů za sekundu. Protože jeden hertz je jeden cyklus za sekundu, jeden kilohertz se rovná 1,000 XNUMX cyklů za sekundu.

Kilohertz se běžně používá k měření frekvencí zvukových vln, protože slyšitelné spektrum zvukových frekvencí je mezi 20 Hz a 20 kHz. Například střední C (C4) na klavírní klávesnici produkuje frekvenci 261.63 Hz. Klávesa C dvě oktávy nad středem C (C6) produkuje frekvenci něco málo přes 1 kHz (1,046.5 7 Hz). Protože se zvuková frekvence s každou oktávou zdvojnásobuje, klávesa C2 produkuje slyšitelnou frekvenci jen něco málo přes 2,093 kHz (2 Hz). Jak asi tušíte, frekvence nad XNUMX kHz znějí velmi vysoko.

Zvukové vlny a nízkofrekvenční rádiové vlny se často měří v kilohertech. Jiné vlny, jako jsou vysokofrekvenční rádiové vlny, vlny viditelného světla a ultrafialové paprsky, mají mnohem vyšší frekvence. Proto se většina vln v elektromagnetickém spektru měří v Megahertz, gigahertznebo ještě větší měrné jednotky.

Zkratka: kHz

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Kilohertz. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Kilohertz, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Kilohertze užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.