Domů : Podmínky softwaru : Definice Mac OS

Mac OS

Toto je operační systém, který běží na počítačích Macintosh. Vyslovuje se „mack-oh-es“. Mac OS existuje od doby, kdy byl v roce 1984 představen první Macintosh. Od té doby byl neustále aktualizován a bylo do něj přidáno mnoho nových funkcí. Každé hlavní vydání OS je označeno novým číslem (tj. Mac OS 8, Mac OS 9).

Jelikož jádro Mac OS bylo téměř desetiletí staré, Apple se rozhodl zcela předělat operační systém. V březnu 2001 představila společnost Apple zcela novou verzi systému Mac OS, která byla napsána od základu. Společnost jej nazvala „Mac OS X“, správně vyslovovala „Mac OS 10.“ Na rozdíl od dřívějších verzí systému Mac OS je systém Mac OS X založen na stejném jádře jako Unix a má mnoho pokročilých administrativních funkcí a nástrojů. Přestože je operační systém mnohem pokročilejší než předchozí verze systému Mac OS, stále má stejnou snadnost použití, jakou lidé od softwaru Apple očekávají.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici systému Mac OS. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Mac OS, a je jedním z mnoha softwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Mac OS užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.