Domů : Technické termíny : Definice regulárního výrazu

Regulárních výrazů

Regulární výraz (nebo „regex“) je vyhledávací vzor, ​​který se používá pro shodu jednoho nebo více znaků uvnitř a šňůra. Může odpovídat konkrétním znakům, zástupným znakům a rozsahům znaků. Regulární výrazy původně používaly Unix nástroje, jako je vi a grep. Nyní je však podporuje mnoho úprav kódu aplikace a textové procesory na více platformách. Regulární výrazy lze také použít ve většině hlavních programovací jazyky.

Regulární výraz může být stejně jednoduchý jako základní řetězec, například „aplikace". Regulární výraz"aplikace„by odpovídalo řetězcům obsahujícím slova„ aplikace “,„ aplikace “a„ nepoužitelné “. Regulární výraz může také obsahovat kotevní znaky („ ^ “a„ $ “), které se používají k určení začátku a konce řádku, Proto regulární výraz „^ aplikace„by match the string,“ apps are great, „but would not match the string,„ I like apps. “

Regulární výrazy mohou zahrnovat pomlčky, které se používají k porovnání řady znaků, jako jsou všechna malá písmena. Například regulární výraz „[az]„by odpovídalo“ aplikacím, „ale neodpovídalo by řetězcům„ Aplikace “nebo„ 123 “.[A-Za-z]„by odpovídalo„ Apps “a„[0-9]„by odpovídalo„ 123 “. Období, které je standardem divoká karta znak v regulárních výrazech, lze použít ke shodě s jakýmkoli znakem (kromě znaku na konci řádku). Období následované hvězdičkou (. *) Odpovídá nule nebo více instancím, zatímco období následované plusem (. +) Odpovídá jedné nebo více instancím.

Co se stane, pokud potřebujete porovnat řetězec obsahující pomlčku, hvězdičku, plus nebo kotevní znak? Tyto znaky lze zahrnout do vzoru regulárního výrazu jejich „únikem“ zpětným lomítkem („/“). Například pro vyhledávání „0.99 $“ by regex vypadal jako „/ $ 0 / 99". Zpětná lomítka se také používají k hledání netisknutelných znaků. Například" / r "odpovídá návratu na začátek řádku," / n "odpovídá novému řádku a" / t "odpovídá znaku tabulátoru.

I když vytvoření základního regulárního výrazu nevyžaduje velké úsilí, psaní pokročilého regulárního výrazu není snadný úkol. Dokonce i ti nejlepší programátoři zřídka dostanou složité regulární výrazy hned poprvé. Při správném použití jsou však regulární výrazy mocným nástrojem pro vyhledávání, hledání a nahrazování konkrétního textu.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici regulárního výrazu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co regulární výraz znamená, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici regulárního výrazu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.