Domů : Podmínky softwaru : Definice Unixu

Unix

Známý také jako UNIX, i když písmena za nic nestojí. Operační systém Unix byl poprvé vytvořen v Bell Labs již v 1960. letech. To se stalo populární v 1970. letech pro výpočetní techniku ​​na vysoké úrovni, ale ne na spotřebitelské úrovni. Vzhledem k tomu, že mnoho internetových služeb bylo původně hostováno na unixových strojích, získala si platforma v 1990. letech obrovskou popularitu. Stále vede v tomto odvětví jako nejběžnější operační systém pro webové servery.

Unix stále zůstává poněkud nejednoznačným operačním systémem, protože existuje mnoho různých verzí. Mezi příklady patří Ultrix, Xenix, Linux a GNU, které dělají věci ještě více matoucí a všechny běží na řadě různých hardwarových platforem. Většina lidí nikdy nemusí Unix používat, ale zdá se, že počítačoví manažeři ho potřebují používat co nejvíce.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Unixu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co Unix znamená, a je jedním z mnoha softwarových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici Unixu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.