Domů : Formáty souborů : Definice EXIF

EXIF

Zkratka pro „Exchangeable Image File Format“. EXIF je standardní způsob označování obrazových souborů pomocí metadatnebo další informace o obrázku. Je podporován oběma TIFF a JPEG formátech, ale nejčastěji je to vidět na obrázcích JPEG pořízených pomocí digitální fotoaparáty.

Když pořídíte snímek digitálním fotoaparátem, automaticky se uloží data EXIF ​​s fotografií. To obvykle zahrnuje expoziční čas (rychlost závěrky), clonové číslo (clona), nastavení ISO, blesk (zapnutí / vypnutí) a datum a čas. Některé fotoaparáty mohou ukládat další data EXIF, například hodnotu jasu, vyvážení bílé nastavení, režim měření a způsob snímání. Mnoho smartphony a některé novější digitální fotoaparáty také obsahují GPS informace, která se používá pro „geotagging“ fotografií.

Při prohlížení digitální fotografie na počítači jsou data EXIF ​​obvykle skryta standardní. Proto možná budete muset v rámci prohlížení fotografií vybrat možnost jako „Získat informace“, „Zobrazit vlastnosti“ nebo „Zobrazit inspektora“ aplikace za účelem zobrazení dat EXIF. Například ve Photoshopu můžete vybrat Soubor → Informace o souboru ..., potom kliknutím na kartu „Upřesnit“ zobrazíte vlastnosti EXIF.

POZNÁMKA: Společnost PNG a Gif obrazové formáty nepodporují data EXIF.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici EXIF. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená EXIF, a je jedním z mnoha termínů formátu souborů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici EXIF ​​užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.