Domů : Podmínky internetu : Definice záložky

Záložka

Záložka je uložená zkratka, která přesměruje váš prohlížeč na konkrétní webové stránky. Ukládá název, URL, a favicon příslušné stránky. Uložení záložek vám umožní snadný přístup k vašim oblíbeným umístěním na webu.

Všichni hlavní internetové prohlížeče umožňují vytvářet záložky, i když každý prohlížeč poskytuje trochu jiný způsob jejich správy. Například Chrome a Firefox zobrazují vaše záložky v otevřeném okně, zatímco Safari je zobrazuje v seznamu v sidebar okna prohlížeče. Internet Explorer používá název „Oblíbené"pro odkazování na záložky a podobně jako Safari zobrazuje všechny vaše oblíbené v seznamu na bočním panelu okna prohlížeče.

Chcete-li vytvořit záložku, jednoduše navštivte stránku, kterou chcete přidat do záložek, a vyberte Přidat záložku or Přidejte si tuto stránku do záložek z Záložky Jídelní lístek. V aplikaci Internet Explorer můžete kliknout na hvězdičku ikona otevřete postranní panel Oblíbené položky a klikněte na Přidat k oblíbeným přidat aktuální stránku do záložek. Název webu se zobrazí ve vašem seznamu záložek spolu s faviconem webu, pokud je k dispozici. Jak se vaše sbírka záložek rozrůstá, můžete vytvářet Složky uspořádat záložky do různých kategorií.

Je užitečné označit si často navštěvované webové stránky a užitečné odkazy, protože si nemusíte pamatovat adresy URL. Kromě toho můžete pouze klikat na záložky místo zadávání úplných webových adres. Některé prohlížeče dokonce zobrazují vaše záložky v automatickém doplňování rozbalovací nabídka jak píšete do adresní řádek. To vám umožní navštívit stránky se záložkami, aniž byste ve svém prohlížeči otevřeli okno záložek nebo postranní panel.

POZNÁMKA: V záložce se ukládá pouze umístění webové stránky, nikoli samotný obsah webové stránky. Proto při otevření dříve uložené záložky se obsah stránky od posledního zobrazení mohl změnit.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici záložky. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Bookmark a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici záložky užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.