Domů : Podmínky softwaru : Definice rozevírací nabídky

Rozbalovací nabídka

Rozbalovací nabídka je horizontální seznam možností, z nichž každá obsahuje vertikální nabídku. Když přejedete myší nebo kliknete na jednu z primárních možností v rozevírací nabídce, pod hlavní nabídkou se „rozevře“ seznam možností.

Nejběžnějším typem rozevírací nabídky je a lišta menu. V systémech Windows je panel nabídek obvykle umístěn v horní části každého otevřeného okna okno. V systémech Macintosh je opravena v horní části obrazovky. Když kliknete na jednu z možností v pruhu nabídek, například „Soubor“, zobrazí se pod nabídkou seznam možností, například Nové, Otevřít, Zavřít a Uložit. Kliknutím na kteroukoli z těchto možností ji vyberete.

Rozbalovací nabídky se také běžně používají webová stránka navigace. Mnoho webů používá rozbalovací nabídky, aby uživatelům poskytlo přímé odkazy na více stránek, než umožňují standardní navigační lišty. Například zpravodajský web může v hlavní nabídce uvádět několik kategorií zpráv, například Politika, Obchod, Sport a Zábava. Každá z těchto možností nabídky může zahrnovat několik podkategorií. Nabídka Sport může například obsahovat možnosti jako Baseball, Basketball, Fotbal, Hokej a Fotbal. Výběrem konkrétního sportu v nabídce Sport můžete jedním kliknutím přejít do požadované sekce, aniž byste museli nejprve navštívit hlavní stránku Sport.

Rozbalovací nabídky webových stránek se obvykle vytvářejí pomocí DHTML (dynamické HTML), což může zahrnovat kombinaci HTML, CSS, a JavaScript kód. Mohou být také zapsány jako blesk aplikace. Zatímco nabídky softwarových programů obvykle vyžadují, abyste kliknutím na hlavní nabídku zobrazili možnosti rozevíracího seznamu, rozevírací nabídky webových stránek se často zobrazují, když jednoduše přesunete kurzor přes hlavní nabídku. Kliknutím na možnost hlavní nabídky v horní části rozevírací nabídky webu můžete otevřít stránku hlavního tématu (jako je stránka Sport ve výše uvedeném příkladu). Bez ohledu na to, jak intuitivní jsou rozbalovací nabídky, mohou být užitečným navigačním nástrojem, jakmile si na ně zvyknete.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici rozevírací nabídky. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená rozevírací nabídka, a je jedním z mnoha softwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici rozevírací nabídky užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.