Domovská stránka > J > Jak Zjistit Teplotu Doma?

Jak zjistit teplotu doma?

Jak správně měřit teplotu?

 1. Teplota se měří podle druhu teploměru na čele, v ústní dutině, rektálně, v uchu nebo v podpaží.
 2. Při měření buďte v klidu a pravidelně dýchejte.
 3. Při použití skleněného nebo digitálního teploměru měřte teplotu vždy na stejném místě.
 4. Pokud měříme teplotu v konečníku (např.

Přečtěte si více

Jak změřit teplotu mobilem?

Mobil k tomu využívá infračervený senzor, který výrobce údajně do telefonu přidal na poslední chvíli. Měření teploty není nic složitého, zapnete v telefonu příslušnou aplikaci a místo, kde se nachází infračervený senzor, si přitisknete k čelu. Kdy je teplota nebezpečná? Teplota, která přesahuje 39,5 stupně, pro nás již představuje velmi velké břemeno a naše tělo velmi vyčerpává. Nebezpečná je teplota přesahující 40 °C a vyšší, kdy může následně i dojít k selhání organismu. Takto vysoké horečky lze účinně snížit studenými zábaly, studenou sprchou či vanou.

Jak zjistit jestli mám horečku?

Normální teplota lidského těla je kolem 36,5°C. Při více než 37°C jde o zvýšenou teplotu, při 38°C jde o horečku. Při rychlém nárůstu teploty se může objevit třesavka až zimnice. Většinou bývá horké celé tělo, končetiny mohou být chladné. Co na snížení teploty? Nejrychleji teplotu snížíte léky s ibuprofenem (např. Ibalgin, Nurofen, Brufen), paracetamolem (např. Paralen, Panadol, Paramax) nebo kyselinou acetylsalicylovou (např. Aspirin, Acylpirin, Anopyrin).

Co vyjadruje teplota?

Teplota je charakteristika tepelného stavu hmoty. V obecném významu je to vlastnost předmětů a okolí, kterou je člověk schopen vnímat a přiřadit jí pocity studeného, teplého či horkého. Podle toho, jak si správně změřit teplotu? Způsoby měření teploty

 1. Rektálně – měření teploty v konečníku,
 2. Orálně – měření teploty v ústech,
 3. Axilárně –měření teploty v podpaží,
 4. Aurikulárně – měření teploty v uchu,
 5. Bezkontaktně – přístrojem namířeným ze vzdálenosti asi 5 cm na čelo v oblasti spánkové tepny.

Jak se měří teplota u psa?

Mezi nejčastější příznaky horečky u psů patří:

 1. letargie/ nedostatek energie.
 2. ztráta chuti k jídlu.
 3. zarudnutí očí
 4. třes.
 5. teplé uší
 6. teplý, suchý nos.
 7. Dále se může vyskytnout i zvracení, kašel nebo příznaky doprovodného onemocnění.
Pokud jde o to, jak zmerit teplotu v bytě? Pro měření teploty postačí úplně obyčejný teploměr. Vhodnější ale je teploměr digitální nebo domácí meteostanice. Digitální teploměry mohou být vybaveny více čidly, které lze umístit do různých místností nebo ven. Použití takovéhoto přístroje má výhodu možnosti měření vnitřní a venkovní teploty současně.

Jak se měří venkovní teplota?

Měří se pomocí teploměru, který se umisťuje v meteorologické budce ve výšce dva metrů nad zemí, a to zásadně ve stínu, protože slunce by měření zkreslilo. Pokud se měří tzv. přízemní teplota, umístíme teploměr 5 centimetrů nad zem, což je nutné dodržet i při domácím měření.

By Libove

Jaká má být teplota v místnosti? :: Jak zjistit jestli si někdo zablokoval vaše telefonní číslo?
Užitečné odkazy