Domovská stránka > J > Jak Funguje Lan?

Jak funguje LAN?

Local area network (LAN) je termín používaný pro lokální sítě: množinu geograficky blízkých stanic propojených do jednoho jednotně adresovaného segmentu. To znamená, že na lokální síti mají všechny počítače IP adresu ze stejného intervalu hodnot.

Přečtěte si více

Pokud jde o to, na co je kabel rj45?

Koncovka RJ-45 je dnes nejčastěji používaný typ zapojení síťových kabelů UTP a STP. Mimo to se ale používá ke spojení xDSL modemů, ISDN zařízení, E1 atp. Vytlačila mnoho ostatních koncovek, z důvodu snižování počtu vodičů a modernizace počítačového vybavení. Je to koncovka typu 8P8C (z angličtiny: 8 pozic, 8 vodičů). Co je datovy kabel? Datové kabely jsou základní prvek slaboproudé instalace a slouží pro přenos informací. Někdy je také označován jako ethernet kabel podle účelu nebo jako datový kabel RJ45 podle koncového konektoru.

Jak udělat Pripojku na internet?

Nejpoužívanější drátová přípojení jsou:

  1. ADSL/VDSL (realizované přes telefonní kabely).
  2. Internet přes kabelovou televizi (CATV).
  3. Optické nebo ethernetové přípojky.
Co je to FTP kabel? Ostatní jsou: FTP (zkratka Foiled Twisted Pair), což je kroucená dvojlinka s plastovým stíněním a STP Shielded Twisted Pair),, což je kroucená dvojlinka s plastovým stíněním a síťovinou. V tomto typu jednotlivé páry nebyly stíněné, ale stíněný byl celý kabel.

Co je to optický kabel?

Optický kabel umožňuje bezztrátový přenos dat na velké vzdálenosti. Výhodou optických kabelů je také širší přenosové pásmo a tím i rychlejší přenos. Signál přenášený optickými vlákny není náchylný na znehodnocení elektromagnetickým rušením. Když to vezmeme v úvahu, jaký je rozdíl mezi utp a ftp? FTP kabel je určený do budov

UTP kabel se hodí do domácností a ke koncovým zařízením, STP kabel se hodí do elektroinstalací a průmyslových objektů.

Jaký kabel pro PoE?

Jaký je princip PoE

Napájení po ethernetovém kabelu podle specifikace IEEE 802.3af využívá standardní Category 5 (CAT-5) kabel. Přestože CAT-5 kabel obsahuje čtyři kroucené páry, pouze dva z nich se u sítí 10BaseT a 100BaseT používají pro přenos dat.
Jak vybrat kabel USB-C? Vybíráme kabely pro USB-C

Pokud tedy budete kupovat například kabel pro nabíjení notebooku, hledejte označení PD (Power Delivery). Ten umí přenášet až 100 W, kdežto mnohé kabely využívající běžné USB 3.0 přenesou pouze 15 W a pro nabíjení nebudou vůbec fungovat.

Když to vezmeme v úvahu, jak vybrat kabel?

Kvalitu a použití kabelu poznáte podle kódu kabelu. Označuje konstrukci (např. materiál izolačních pouzder a pláště, počet drátů a průřez vodičů). Výběr vhodných kabelů a jejich připojení k elektrické instalaci provádí odborník - elektrikář.

By Kempe

Jak se jmenuje přístav na Labi? :: Co je to křížený kabel?
Užitečné odkazy