Domovská stránka > J > Jaké Jsou Topologie Sítě Lan?

Jaké jsou topologie sítě LAN?

V síti rozdělujeme základní typy topologií jako jsou (Sběrnicová, kruhová, hvězdicová, stromová a mesh) - Tyto topologie se využívají v LAN.

Přečtěte si více

Jak vzniká počítačová síť?

Počítačová síť vznikne ve chvíli, kdy dva (někdy se říká minimálně tři) nebo více počítačů propojíme dohromady pomocí telekomunikačního systému za účelem sdílení zdrojů. V praxi je dnes nejrozšířenější síť založena na technologii ethernet a používá protokol TCP/IP. Počítačové sítě se dělí podle řady kritérií. Co jsou síťové prvky? Do kategorie síťové prvky spadají veškerá zařízení, která se podílí na tvorbě nejen internetového připojení. Kromě standardních prvků, jako je router, switch nebo ethernetový kabel, zde najdete také třeba síťová úložiště NAS, LTE modemy a řadu dalších zařízení.

Co je potřeba pro připojení do počítačové sítě?

Připojení do sítě a nastavení počítače

 1. Síťová karta. Musíte vlastnit počítač se síťovou kartou typu Ethernet s rychlostí minimálně 10/100 Mbit s konektorem RJ-45.
 2. Kabel typu RJ-45.
 3. Datové zásuvky na pokoji.
 4. Nastavení počítače.
Podle toho, co potřebuje z hlediska hw počítač aby mohl být připojen do sítě? Co potřebuje z hlediska HW počítač, aby mohl být připojen do sítě? Síťovou kartu, kabel, (nebo připojení bezdrátové, je-li k dispozici bezdrátová síť a počítač to umožňuje.

Jak se nazývá řidiči počítač v síti?

Každá síť obsahuje alespoň jeden řídící počítač, který se nazývá server. Určitou výjimkou jsou sítě typu peer-to-peer, ve kterých jsou všechny počítače rovnocenné a fungují zároveň jako klient i jako server. Ve které šití mají počítače rovnocenné postavení? Dělení sítí podle přepojování

 • Komutační síť Komutační síť je síť s přepojováním okruhů.
 • Paketová síť Paketová síť je síť s přepojováním paketů.
 • Peer-to-peer. Peer-to-peer nebo též peer to peer, rovný s rovným či P2P, je typ sítě, ve které jsou si všechny počítače, resp.
 • Klient-server.
 • Analogová síť
 • Digitální síť
 • PAN.
 • LAN.

Co je to lokální počítačová síť?

Local Area Network (též LAN, lokální síť, místní síť) označuje počítačovou síť, která pokrývá malé geografické území (např. domácnosti, malé firmy). Přenosové rychlosti jsou vysoké, řádově Gb/s. Co je port LAN WAN? Do portu s názvem WAN připojte kabel od poskytovatele internetu. Do jakéhokoliv portu s označením LAN zapojte stolní počítač nebo notebook, na kterém budete nastavení provádět. Konfiguraci je lepší provádět přes kabel.

Co to je wi fi?

Wi-Fi (nebo také Wi-fi, WiFi, Wifi, wi-fi, wifi) je v informatice označení pro několik standardů IEEE 802.11 popisujících bezdrátovou komunikaci v počítačových sítích (též Wireless LAN, WLAN). Samotný název WiFi vytvořilo Wireless Ethernet Compatibility Aliance.

By Grissom Malla

Co udělá s ženou viagra? :: Jaký je rozdíl mezi OneDrive a SharePoint?
Užitečné odkazy