Co když nevyřídí reklamaci do 30 dnů?
V případě marného uplynutí této lhůty má spotřebitel i právo odstoupit od kupní smlouvy. Nevyřízení reklamace ve lhůtě 30 dnů je správním deliktem, s podnětem pro zahájení řízení se může spotřebitel obrátit na Českou obchodní inspekci.
Jak vratit zbozi do 14 dnů?
den po převzetí zboží odešlete prodávajícímu projev vůle o odstoupení od smlouvy. Využít k tomu můžete Formulář pro odstoupení od smlouvy, který najdete ZDE. Vyplňte jej a následně prosím odešlete e-mailem na [email protected] a následně přibalte také ke zboží. nejpozději do 14 dnů od odstoupení od smlouvy. Jak postupovat při nedodání zboží? Písemně s dodejkou požádajte obchod o okamžité dodání zboží nebo vrácení peněz. Stanovte lhůtu. Pokud k dodání zboží nebo vrácení peněz nedojde, podejte na majitele obchodu trestní oznámení z důvodu podezření z neoprávněného obohacení, možná také z podezření z trestného činu podvodu.
Tak kdy je možné odstoupit od smlouvy?
Odstoupit od smlouvy nelze, ani když si sjednáte na konkrétní termín přes internet ubytování, dopravu, stravování nebo službu související s využitím volného času (aquapark, lístky na koncert, do divadla či kina). Výjimka z práva na odstoupení se vztahuje i na zájezd objednaný přes internet. Na co se vztahuje reklamace? Jde-li o vadu, kterou lze odstranit, má kupující právo, aby byla bezplatně, včas a řádně odstraněna. Prodávající odpovídá za vady, které má prodaná věc při převzetí kupujícím. Projeví-li se vada do 6 měsíců ode dne převzetí, může spotřebitel požadovat výměnu zboží, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené.
Čím se řídí reklamace?
Práva kupujícího se řídí příslušnými ustanoveními občanského zákoníku, přičemž ten stanoví minimální standard práv při odpovědnosti za vady. Prodávající tato práva nemůže omezit, ale může je rozšířit. Rozšíření reklamačních práv může prodávajícímu posloužit jako prvek tzv. necenové konkurence. Jak na reklamaci? S reklamací se obraťte na prodávajícího v kterékoliv jeho prodejně, ovšem s ohledem na sortiment, případně telefonicky, e-mailem či dopisem. Žádáte-li opravu věci, může být k jejímu provedení pověřena také jiná osoba, například servis.
Také, jak rozporovat reklamaci?
V případech, kdy jste reklamaci řešili se servisem, máte možnost obrátit se rovnou na prodávajícího a vyřešit vzniklý spor přímo. Pokud prodávající rozporuje charakter vady, nejefektivnější pomocí může být posudek nestranného znalce v daném oboru. V prvních 6 měsících jste ve výhodě vy. Podle toho, co je to záruka? Záruka označuje obecně garanci, že dojde ke splnění určité povinnosti nebo dohody, smlouvy. V českém právním řádu je konkrétně upravena jako: záruka za jakost při koupi zboží
Kdy zaniká záruka?
Záruční lhůta u oprav
Opravu lze reklamovat po dobu 24 měsíců od převzetí opravené věci, lhůta však může být po dohodě zkrácena až na 12 měsíců. Jestliže se vada na opravené věci projeví do 6 měsíců od převzetí, pak se má automaticky za to, že oprava byla vadná už v okamžiku převzetí.
Similar articles
- Jak připravit notebook na reklamaci?
- Jak připravit iPhone k reklamaci?
- Co dělat když mi nefunguje dotykový displej?
- Co delat kdyz mi nejde zálohovat iPhone?
- Co mám dělat když mám zablokovanou SIM kartu?
- Co delat kdyz mi nejde obrazovka?
- Co delat kdyz nefunguje nabijecka?
- Co dělat když počítač odmítá reagovat?
- Co dělat když se zasekne počítač?