Domů : Podmínky softwaru : Definice odpojení

Odpojit

Odpojení disku způsobí, že je počítač nepřístupný. Samozřejmě, aby byl disk odpojen, musí být nejprve jízdní. Když je disk připojen, je aktivní a počítač má přístup k jeho obsahu. Vzhledem k tomu, že odpojení disku brání počítači v přístupu k němu, nehrozí žádné riziko jeho odpojení uprostřed přenosu dat. Před odebráním externího zařízení pro ukládání dat, například jednotky USB flash, by proto měl být disk odpojen, aby nedošlo k možnému poškození dat.

Lze odpojit několik typů disků, včetně externí pevné diskyUSB flash disky, iPody, flash paměť karty a obrazy disků. Chcete-li odpojit disk v systému Windows, otevřete „Tento počítač“, vyberte disk a klikněte na možnost „Vysunout tento disk“ v levém postranním panelu. V systému Mac OS X vyberte disk na disku desktop a buď přetáhněte disk do koše (který se změní na ikonu vysunutí), nebo vyberte „Soubor → Vysunout“ na liště nabídky Finderu. Po odpojení vyměnitelného disku jej lze bezpečně odpojit od počítače.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici odpojení. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Unmount, a je jedním z mnoha softwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici odpojení užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.