Domů : Podmínky softwaru : Kořenová definice

Kořen

Ve světě počítačů označuje „root“ nejvyšší úroveň adresář ze dne souborový systém. Slovo je odvozeno z kořene stromu, protože představuje výchozí bod hierarchické stromové struktury. The Složky uvnitř stromu představují větve, zatímco skutečné soubory jsou považovány za listy. Na rozdíl od stromu skutečného života však lze datový strom vizualizovat vzhůru nohama, kořen nahoře a adresáře a podadresáře překlenout dolů.

Kořenový uzel souborového systému se také nazývá kořenový adresář. V počítači se systémem Windows představuje „C: /“ kořenový adresář jednotky C. V systémech Macintosh a Unix je kořenový adresář označen jednoduchým lomítkem („/“). Podobně kořenový adresář webové stránky je jednoduše doménové jméno, následované lomítkem (tj. https://TechLib.com/). Pokud jste někdy použili terminál Chcete-li zobrazit soubory a složky v počítači, můžete použít příkaz „cd /“ (změnit adresář na root) přejděte do kořenového adresáře.

„Kořen“ je také jméno uživatele, který má na serveru a Unix or Linux serveru. Zatímco většina uživatelů má přístup k datům pouze ve svém vlastním adresáři (tj. „/ Users / ~ fred /“), uživatel root má přístup k jakékoli složce na pevném disku. To umožňuje uživateli root instalovat aktualizace systémového softwaru, upravovat přístupová oprávnění ostatních uživatelů a provádět další administrativní úlohy.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici kořene. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Root, a je jedním z mnoha softwarových výrazů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto kořenovou definici užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.