Domů : Podmínky internetu : Definice názvu domény

domain Name

Název domény je jedinečný název, který identifikuje a webová stránka. Například název domény počítačového slovníku Tech Lib je „TechLib.com“. Každý web má název domény, který slouží jako adresa, která se používá pro přístup na web.

Kdykoli navštívíte web, název domény se zobrazí v adresní řádek webového prohlížeče. Některým doménovým jménům předchází „www“ (které není součástí názvu domény), zatímco jiným je předpona „www“ vynechána. Všechny názvy domén mají a přípona domény, například .com, .net nebo .org. Přípona domény pomáhá identifikovat typ webových stránek, které název domény představuje. Například názvy domén „.com“ obvykle používají komerční webové stránky, zatímco stránky „.org“ často používají neziskové organizace. Některé názvy domén končí kódem země, například „.dk“ (Dánsko) nebo „.se“ (Švédsko), které pomáhají identifikovat umístění a publikum webových stránek.

Registrace doménových jmen je relativně levná, je však nutné je obnovovat každý rok nebo každých několik let. Dobrou zprávou je, že si každý může zaregistrovat název domény, takže si můžete pro svůj doménu zakoupit jedinečný název blog nebo web. Špatnou zprávou je, že téměř všechny názvy domén s běžnými slovy již byly zaregistrovány. Pokud tedy chcete zaregistrovat vlastní název domény, možná budete muset vymyslet kreativní variantu. Jakmile se rozhodnete pro název domény a zaregistrujete jej, bude vaše jméno, dokud jej nepřestanete obnovovat. Když vyprší doba obnovy, název domény bude k dispozici ostatním k zakoupení.

POZNÁMKA: Když navštívíte web, název domény se skutečně přeloží na IP adresa, který definuje server, na kterém se webová stránka nachází. Tento překlad se provádí dynamicky službou s názvem DNS.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici názvu domény. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená název domény, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici názvu domény užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.