Předběžný test
Před vydáním produktů k prodeji často společnosti testují bezpečnost a spolehlivost svých produktů. Tento proces obvykle zahrnuje detekci a opravu chyb a v případě potřeby provedení vylepšení. V počítačovém průmyslu lze předběžné testování provést na obou technické vybavení a software.
Výrobci počítačového hardwaru často své výrobky pečlivě testují a teprve poté je distribuují veřejnosti. Například a pevný disk lze testovat při extrémně vysokých a nízkých teplotách, aby se zjistila bezpečná provozní teplota pevného disku. Výrobce čipu může otestovat a procesor pod maximální zátěží zpracování po delší dobu, aby nedošlo k přehřátí. Pevné disky, CPU a RAM jsou všechny testovány na spolehlivost, protože malé chyby mohou způsobit velké problémy. Moderní počítače mohou provádět miliardy výpočtů za sekundu, takže i jedna chybná kalkulace na miliardu je považována za vysoce nespolehlivou.
Software je také předem otestován před zpřístupněním k prodeji. Míra předběžného testování je obecně určena velikostí a složitostí programu. Zpočátku předběžné testování provádí tým pro vývoj softwaru jako první hmyz jsou vypracovány. Poté může software projít fází „alfa“, kde vývojáři a případně další uživatelé software otestují. Jak se program blíží dokončení, může projít fází „beta“, kde mohou další uživatelé testovat software a poskytovat zpětnou vazbu vývojářům. Tento software se nazývá beta software a mohou být distribuovány vybrané skupině uživatelů nebo široké veřejnosti. Jakmile je fáze beta dokončena, je software připraven k prodeji.