Domů : Podmínky internetu : Definice memů

meme

Mem je pojem nebo chování, které se šíří z člověka na člověka. Mezi příklady memů patří víry, módy, příběhy a fráze. V předchozích generacích se memy obvykle šířily v místních kulturách nebo sociálních skupinách. Nyní však Internet vytvořila globální komunitu, memy mohou zahrnovat země a kultury po celém světě. Memy, které jsou propagovány on-line se nazývají „internetové memy“.

Mezi příklady behaviorálních internetových memů patří používání Facebook a kontrola e-mail Několikrát denně. Zatímco Facebook a e-mail jsou nyní součástí každodenního života mnoha lidí, obě technologie jsou relativně nové. Rozšířili se technologickým a sociálním vývojem, aby se stali běžnými v mnoha kulturách. Nyní jsou Facebook a e-mail, což jsou samotné memy, běžnými médii používanými k šíření internetových memů.

Dalším typem internetového memu je „chat slang“, který zahrnuje akronymy a zkratky používané online. Během posledních několika let vyvinuli uživatelé internetu způsoby, jak rychleji komunikovat vytvořením nové zkratky. Zkratky jako DPH a LOL jsou součástí zcela nového lexikonu vytvořeného uživateli internetu. emotikony, nebo textové výrazy, například =) a :-P se staly také populárními memy.

Internetové memy mohou být také předměty, jako jsou lidé nebo zvířata, která populární blogy nebo jiné webové stránky. Například politik nebo celebrita zapojená do veřejného skandálu se může stát internetovým mem díky mnoha bloggerům, kteří zveřejňují své myšlenky na příběh. Domácí mazlíček se může dokonce stát memem, pokud hraje v a Youtube video, které jde virový. Tyto typy internetových memů jsou obvykle krátkodobé, ale jsou součástí většího memu social networking, ve kterém se lidé účastní online komunit.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici Meme. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co Meme znamená, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici memů užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.