Domů : Technické termíny : Definice I / O

Vstup / výstup

Znamená „vstup / výstup“ a vyslovuje se jednoduše „oko-oh“. Počítače jsou založeny na základní myšlence, že každý vstup vede k výstupu. Pokud například používáte program textového editoru a na klávesnici zadáte větu, text se zobrazí na obrazovce. Klávesnice je vstupní zařízení a obrazovka je výstupní zařízení. Text můžete také vytisknout pomocí tiskárny, která je dalším výstupním zařízením. CPU počítače zpracovává všechny I / O operace a odesílá data, která přijímá, na správnou cestu. Cesta může být na grafickou kartu, na pevný disk nebo do RAM, abychom jmenovali alespoň některé.

Porty na vnější straně počítače se běžně označují jako „I / O porty“, protože slouží k připojení vstupních a výstupních zařízení k počítači. Vývojáři softwaru používají I / O k popisu fungování programu v závislosti na tom, co uživatel zadá. Pokud například uživatel ve hře stiskne mezerník, řekněte „Super Jumper ManPostava na obrazovce skočí. Vynásobte to několika tisíci dalších scénářů vstupu uživatele a máte počítačovou hru.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici I / O. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co I / O znamená, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici I / O užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.