Domů : Technické termíny : Definice spouštění

Bota

Když kopnete fotbal, vyrazíte ho opravdu daleko. Při spuštění počítače jej jednoduše zapnete. Kopat do počítače opravdu daleko se nedoporučuje, i když vás to občas může zlákat. Termín „boot“ pochází ze slova „bootstraps“, které si lidé najednou zvykli obout. Podobně „nabootování“ počítače jej uvede do provozu.

Jednoduše řečeno, spuštění počítače znamená jeho zapnutí. Jakmile je počítač zapnut, proběhne „bootovací proces“. Tento proces zahrnuje načtení pokynů pro spuštění z paměti ROM počítače a následného načtení operačního systému z aktuálního spouštěcího disku. Spouštěcí disk je obvykle interní pevný disk, ale může to být také externí disk, CD nebo DVD-ROM nebo dokonce disketa. Po načtení softwaru operačního systému je proces zavádění dokončen a počítač je připraven k použití.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici bootování. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená spuštění, a je jedním z mnoha technických termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici spouštění užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.