Domů : Podmínky internetu : Definice cloudu

mrak

Termín „cloud“ pochází od počátku síť diagramy, ve kterých byl obraz mraku použit k označení velké sítě, například a WAN. Mrak byl nakonec spojen s celým Interneta tyto dva výrazy jsou nyní používány jako synonyma. Cloud lze také použít k popisu konkrétního on-line služby, které jsou souhrnně označeny „cloud computing."

Mezi oblíbené cloudové služby patří například web aplikace, SaaS, online zálohovánía další typy online úložiště. Tradiční internetové služby jako web hosting, e-maila online hry lze také považovat za součást cloudu, protože jsou hostovány na internetových serverech, nikoli v místních počítačích uživatelů. Dokonce social networking webové stránky jako Facebook a LinkedIn jsou technicky cloudové služby, protože ukládají vaše informace online.

„Cloud“ je pro většinu spotřebitelů jednoduše módním slovem, pro podniky však hraje důležitou roli. Pohybem software služby cloudu, mohou společnosti efektivněji sdílet data a centralizovat zabezpečení své sítě. Navíc cloudové virtualizace může pomoci podnikům snížit počet počítačových systémů a softwarových licencí, které potřebují ke koupi. Konečný výsledek a efektivnější a méně nákladný způsob podnikání.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici cloudu. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená Cloud a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici cloudu užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše uvedených citačních odkazů.