Domů : Podmínky internetu : Definice 4G

4G

4G je kolekce mobilních datových technologií čtvrté generace. Je úspěšný 3G a také se nazývá „IMT-Advanced“ nebo „International Mobile Telecommunications Advanced“. 4G byl v Jižní Koreji pod názvem k dispozici již v roce 2005 WiMAX a v několika příštích letech byl uveden do provozu v několika evropských zemích. Ve Spojených státech se stal dostupným v roce 2009, přičemž Sprint byl prvním operátorem, který nabídl mobilní síť 4G.

Všechny standardy 4G musí odpovídat souboru specifikací vytvořených Mezinárodní telekomunikační unií. Například jsou vyžadovány všechny technologie 4G, aby poskytovaly špičkové rychlosti přenosu dat alespoň 100 Mbps. Zatímco skutečné download a nahrát rychlosti se mohou lišit v závislosti na síle signálu a bezdrátový rušení, rychlost přenosu dat 4G může ve skutečnosti překonat rychlost přenosu kabelový modem a DSL připojení.

Stejně jako 3G neexistuje jediný standard 4G. Místo toho různí poskytovatelé mobilních služeb používají různé technologie, které odpovídají požadavkům 4G. Například WiMAX je populární technologie 4G používaná v Asii a východní Evropě, zatímco LTE (Long Term Evolution) je populárnější ve Skandinávii a Spojených státech.

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici 4G. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co znamená 4G, a je jedním z mnoha internetových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici 4G užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.