Domů : Bity a bajty : Definice UTF

Utf

Znamená „Unicode Transformační formát. „UTF označuje několik typů Unicode kódování znaků, včetně UTF-7, UTF-8, UTF-16 a UTF-32.

  1. UTF-7 - používá 7 bitů pro každou postavu. Byl navržen tak, aby reprezentoval ASCII znaky v e-mail zprávy, které vyžadovaly kódování Unicode.
  2. UTF-8 - nejoblíbenější typ kódování Unicode. Používá jeden byte pro standardní anglická písmena a symboly, dva bajty pro další znaky latinky a Středního východu a tři bajty pro asijské znaky. Další znaky lze reprezentovat pomocí čtyř bajtů. UTF-8 je zpětně kompatibilní s ASCII, protože prvních 128 znaků je mapováno na stejné hodnoty.
  3. UTF-16 - rozšíření kódování Unicode "UCS-2", které pomocí dvou bajtů představuje 65,536 16 znaků. UTF-XNUMX však také podporuje čtyři bajty pro další znaky do jednoho milionu.
  4. UTF-32 - vícebajtové kódování, které představuje každý znak se 4 bajty.

Většina textu v dokumenty a webové stránky je kódováno pomocí jednoho z výše uvedených kódování UTF. Mnoho zpracování textu programy neumožňují zobrazit kódování znaků otevřených dokumentů, i když některé zobrazují kódování ve spodní části okna dokumentu nebo ve vlastnostech souboru. Chcete-li vidět typ kódování znaků používaný webovou stránkou, můžete vybrat Zobrazit → Zobrazit zdroj zobrazit HTML stránky. Kódování znaků, pokud je definováno, bude v části záhlaví v horní části kódu HTML. Stránka, která používá kódování UTF-8, může v závislosti na verzi HTML obsahovat jeden z následujících textových úryvků níže.

XHTML: <meta http-equiv = "Content-Type" content = "text / html; charset = utf-8" />
HTML 5: <meta charset = "UTF-8">

https://TechLib.com/definition/utf

TechLib - počítačový slovník Tech Lib

Tato stránka obsahuje technickou definici UTF. Vysvětluje ve výpočetní terminologii, co UTF znamená, a je jedním z mnoha počítačových termínů ve slovníku TechLib.

Všechny definice na webu TechLib jsou napsány tak, aby byly technicky přesné, ale také snadno srozumitelné. Pokud shledáte tuto definici UTF užitečnou, můžete ji odkázat pomocí výše citovaných odkazů.