Domovská stránka > J > Jak Udělat Komprimovanou Složku?

Jak udělat komprimovanou složku?

Komprimace souboru nebo složky

  1. Vyhledejte soubor nebo složku, které chcete komprimovat.
  2. Stiskněte a podržte soubor nebo složku (nebo na ně klikněte pravým tlačítkem myši), přejděte na Odeslat a vyberte Komprimovaná složka (metoda ZIP). Ve stejném umístění se vytvoří nová složka zip se stejným názvem.

Přečtěte si více

Jak Zazipovat a zmenšit soubor?

Spusťte průzkumník souborů, vyberte složku (adresář), na kterém klikněte pravým tlačítkem myši. Zde zvolte volbu Odeslat a následně zvolte Komprimovaná složka (metoda ZIP). Když to vezmeme v úvahu, jak zazipovat složku s heslem? Postup zaheslování je u obou programů téměř totožný. Stačí vybrat soubory, které chcete zaheslovat, a kliknout na ně pravým tlačítkem myši. Následně vyberte možnost Přidat do archivu. V otevřeném okně pak už stačí najít pole s přidáním hesla a máte vyhráno.

Jak odeslat ZIP soubor?

Klikněte pravým tlačítkem myši prezentace a vyberte Odeslat > (ZIP) zkomprimovanou složku. Windows vytvoří nový soubor zip a zobrazí se stejným názvem jako soubor PowerPoint. Komprimovaná soubor odešlete určeného příjemce, který můžete pak rozbalte soubor tak, že na ni kliknete. Jak se Odzipuje soubor? Klikněte pravým tlačítkem na soubor, který chcete zazipovat, a pak vyberte Odeslat > Komprimovaná složka (metoda ZIP). Otevřete Průzkumník souborů a najděte komprimovanou složku. Pokud chcete rozzipovat celou složku, klikněte na ni pravým tlačítkem, vyberte Extrahovat vše a pak postupujte podle pokynů.

Jak udělat ze souborů RAR?

Pokud chcete WinRAR použít k vytvoření RAR souboru:

  1. Označte soubory (složku), které chcete zabalit.
  2. Klikněte na některý z nich pravým tlačítkem myši.
  3. Z nabídky vyberte „Add to archive…“.
Jak zmenšit velikost fotografií? Jednou z nejpopulárnějších aplikací je „Image size“. Jakmile si ji stáhnete a vložíte do ní vybrané fotky, které chcete zmenšit, stačí už jen vybrat možnost změnit velikost. Požadovanou velikost či rozměry můžete zadat ručně prostřednictvím nejrůznějších jednotek jako jsou pixely, milimetry, centimetry či palce.

Jak co nejvíce zmenšit soubor?

Soubory lze komprimovat i pomocí vestavěného nástroje přímo ve Windows. Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na soubor, zvolit „Odeslat“ a následně vybrat možnost „Komprimovaná složka (Metoda ZIP)“. Můžete se také zeptat, jak převést zip do pdf? Ano, soubor ZIP můžete převést do souboru PDF. K tomu je třeba použít software pro převod souborů. K dispozici je mnoho různých programů pro konverzi souborů, takže si musíte vybrat takový, který je kompatibilní s vaším operačním systémem. Jakmile zvolíte softwarový program pro konverzi souborů, musíte postupovat podle pokynů uvedených v programu pro konverzi vašeho ZIP souboru do PDF.

Jak zamknout složku na heslo?

Uzamčení složky na heslo lze provést několika různými způsoby v závislosti na použitém operačním systému.
Pokud používáte systém Windows, můžete k zašifrování složky použít vestavěný šifrovací nástroj. Za tímto účelem otevřete složku, kterou chcete zašifrovat, klikněte na možnost "Vlastnosti" a poté na tlačítko "Upřesnit". V části "Upřesňující atributy" zaškrtněte políčko vedle položky "Šifrovat obsah pro zabezpečení dat". Budete vyzváni k výběru, zda chcete šifrovat pouze aktuální složku, nebo aktuální složku a všechny podsložky a soubory. Vyberte požadovanou možnost a klikněte na tlačítko "OK".
Pokud používáte systém Mac OS X, můžete k zašifrování složky použít aplikaci Disk Utility. Za tímto účelem otevřete aplikaci Disk Utility, vyberte složku, kterou chcete zašifrovat, a klikněte na tlačítko "Šifrovat".
Pokud používáte Linux, můžete k zašifrování složky použít příkaz gpg. Za tímto účelem otevřete okno terminálu, přejděte do složky, kterou chcete zašifrovat, a spusťte následující příkaz:
gpg -c název_složky
Tím se v aktuálním adresáři vytvoří šifrovaný soubor s názvem "název_složky.gpg".

By Bonar Kelchner

Jak začít s produkcí hudby? :: Jak otevřít ZIP soubor na PC?
Užitečné odkazy