Domovská stránka > J > Jak Snížit Rychlost Ventilátoru?

Jak snížit rychlost ventilátoru?

Nejjednoduší způsob jak snížit otáčky ventilátoru, je snížit napájecí napětí (v PC 12V). Toho lze dosáhnout např. vložením předřadného odporu před ventilátor.

Přečtěte si více

Jak nastavit rychlost ventilátoru?

Nastavení rychlostí

Opět si jednotlivé rychlosti můžeme přejmenovat pomocí klávesy F2 podle toho, o kterou rychlost se jedná (rychlost kterého ventilátoru). Po přejmenování se nastavuje minimální a maximální hodnota. Minimální hodnotu doporučuji nastavit tak, aby se na ní ještě zastavený ventilátor roztočil.
Tak jak regulovat otáčky ventilátoru v pc? Základní desky také obsahují teplotní čidla a otáčky lze regulovat softwarově v závislosti na aktuální teplotě. To je možné v BIOSu nebo nějakým externím programem (např. SpeedFan). Takové řešení je vhodné zejména pro chlazení procesoru.

Podle toho, jak nastavit fan speed?

Nastavení rozmezí otáček větráků provedete pod záložkou Speeds. Klepněte na rychlost, kterou chcete nastavit. V dolní části okna se pak objeví pruh s nastavením minimální a maximální hodnoty. Hodnoty se zadávají v procentech z maximální rychlosti větráku. Také, jak snížit otáčky ventilátoru v pc? Nastavení ventilátoru v biosu

Zde rozklikněte volbu CPU Smart FAN Mode. A z těchto 3 voleb to nastavte jako vidíte na obrázku – Voltage. A u volby System Smart FAN zkontrolujte, že máte nastaveno Enabled (Zapnuto). Vše následně uložte stiskem klávesy F10 – Save.

Můžete se také zeptat, jak ztišit větrák?

Pokud si na výměnu chladiče grafické karty netroufáte, můžete snížit hlučnost ventilátoru prostřednictvím freewarového nástroje Rivatuner. Lidé se také ptají, jak ovládat ventilátor v pc? Je to SpeedFan, což je extrémně výkonný nástroj. SpeedFan lze použít k monitorování napětí, teplot a otáček ventilátoru v systému s čipem hardwarových monitorů. Úžasnou vlastností tohoto softwaru pro ovládání ventilátorů CPU je navíc to, že může změnit rychlost ventilátoru na počítačích se systémem Windows.

Jak si nastavit chlazení notebooku?

Aktivujte zásady aktivního/pasivního chlazení ve Windows 10

  1. Jít do Settings –> System –> Power and Sleep.
  2. Klikněte na Additional Power Options z pravého panelu.
  3. Klikněte na Změnit nastavení plánu vedle plánu, který je pro vás aktivní.
  4. Nyní klikněte na Advanced Power Settings.
Můžete se také zeptat, jak nastavit vetrak v pc? v biosu/uefi (gigabyte ab350) jdou nastavit otáčky podle teplot na čidlech. Je tam předpřipraveno několik profilů a pak je možnost si to nastavit zcela sám.

Jak zvýšit otáčky ventilátoru?

Program na zrychlení větráku neexistuje, jedině zvýšení napájecího napětí. Maximálně se můžeš podívat, jestli v přívodu k větráku není předřadný odpor a ten vyndat.

By Apostles Stenner

Jak zpomalit vetrak? :: Jak zmenšit velikost videa v AVI?
Užitečné odkazy