Domovská stránka > J > Jak Lze Snížit Hluk Počítače?

Jak lze snížit hluk počítače?

TIP: tři způsoby, jak snížit hlučnost PC

  1. Vyměňte větrák. Prvním a nejúčinnějším způsobem, jak zredukovat hlučnost domácího počítače, je vyměnit větráky v něm obsažené.
  2. Kupte si nový procesor. Dalším způsobem, jak snížit hlučnost počítače, je pořídit si nový procesor.
  3. Umístěte počítač na chladné místo.

Přečtěte si více

Co dělá chladič?

Účel. Účelem chladiče je co nejefektivnější ochlazování chladicí kapaliny, která se pak vrací do bloku motoru, kde se zahřeje a vrací se zpět do chladiče. Chladiče jsou vyráběny z materiálů, které dobře vedou teplo, nejčastěji z hliníku, mědi a železa. Chlazeným médiem je obvykle voda s nemrznoucí směsí či olej. Kde koupit chladicí kapalinu? Chladící kapalinu můžete koupit na benzinové pumpě nebo v supermarketu, nicméně pozor - může se jednat o nekvalitní ředěné směsi, což znamená, že nemusí plnit svou funkci na 100 %. V naší nabídce chladících kapalin najdete pouze kvalitní produkty prověřených značek.

Proč je nutné spalovací motory chladit?

Funkce chlazení motorů spočívá v odvádění přebytečného tepla z těch částí motoru, které jsou nadměrně ohřívané při spalování paliva. Je to velmi nutné, aby byla udržována nejvhodnější a také nejvyšší teplota, která nejlépe vyhovuje těmto částem motoru a mazacímu oleji. A další otázka, jak funguje pasivní chlazení? Pasivní chlazení je provozní režim u tepelných čerpadel země-voda. Pro ochlazování je využíván chlad z vrtů přímo, kompresor je při tom vypnutý. Obvykle je tepelné čerpadlo vybavené zvláštním výměníkem, ve kterém se voda z topné soustavy ochlazuje o nemrznoucí směs z vrtů.

Jak funguje chlazení notebooku?

Každý notebook je totiž opatřen tepelnou ochrannou, která chrání součástky před jejich poškozením. Ta je většinou stanovena nad hranicí 100 stupňů a automaticky celý notebook vypne. Teploty měříme pomocí speciálního softwaru (např. Jak se starat o vodni chlazení? EK Water Blocks doporučuje výměnu chladící kapaliny jednou ročně a s výměnou kapaliny provést i výměnu hadic nebo trubic v okruhu. Během údržby není také na škodu zkontrolovat vnitřek chladících bloků, zda neobsahují nějaký sediment nebo jiné nečistoty, které by snižovaly jejich účinnost.

Může se také zeptat, kam umístit vodní chlazení?

Radiátory vodního chlazení se obvykle instalují přímo na šasi skříně. Z tohoto důvodu se v případě instalace radiátoru na čelo skříně ventilátory obvykle osazují až za radiátor v pozici na odsávání tak, jak je to uvedeno na obrázku v předchozím postu. Jak ztišit svůj PC? Z konkrétních modelů je velmi oblíbený GELID Solutions Tranquillo se čtveřicí výkonných heatpipe. Trošku náročnější uživatelé vloží své finance do opěvovaného řešení společnosti Noctua, která patří na samotnou špičku tohoto oboru.

Jak utišit notebook?

Špatné nastavení pomocí hdparm totiž může způsobit problémy. Majitelé netbooků, které si přístroj koupili s nějakou linuxovou distribucí, mohou ke ztišení disku použít příkaz hdparm -B 255 /dev/sda (tím se vypíná správa napájení disku, jež ovládá i parkování hlavičky).

By Cardon Pancho

Co dát dětem na rozloučenou? :: Co chladí počítač?
Užitečné odkazy