Domovská stránka > J > Jak Se Nazývá Poslední Stránka Knihy?

Jak se nazývá poslední stránka knihy?

technické tiráži na poslední stránce knihy (autor, titul, překladatel, jméno a adresa nakladatele, rok vydání, ISBN). Vakát je prázdná stránka kdekoli v knize. Předsádka je dvojlist těžšího papíru, který v knihách s pevnou vazbou spojuje knižní blok a desky.

Přečtěte si více

Co je to předsádka v knize?

Předsádka papírové, či pergamenové dvoulisty umísťované mezi knižní blok a desku (odtud angl. endpaper, něm. Vorsatzblatt). Dvoulisty stejně jako vazy zpevňují přechod mezi deskami a blokem knihy a chrání krajní složky (odtud fr. Co je titulní strana knihy? title page, fr. page de titre, něm. Titelseite) lícová část titulního listu s informačním a estetickým potenciálem textových, dekorativních a ilustračních složek, jejíž výběr a grafické uspořádání podstatně přispěly k emancipaci tištěné knihy.

Co je to tiráž knihy?

Tiráž (z francouzštiny tirage, což znamená náklad) je soupis údajů, obsahující technické a vydavatelské informace a uvedený v periodické i neperiodické tiskovině (noviny, časopis, kniha). Co je to Patitul? patitul – je list, který předchází hlavní titul a na kterém je uveden autor knihy a titul knihy. Oproti hlavnímu titulu je vysázen menším písmem. Důvod tohoto zdvojování titulního listu je v minulosti, kdy byly knihy ještě těžké a při častém používání se vytrhávaly z desek.

Co to je předsádka?

Předsádka. Dvojlist papíru (tužšího, než je blok knihy), který spojuje desky s blokem knihy. Je nalepen na deskách a zároveň i na knižním bloku. Může být potištěn, ale zpravidla zůstává čistý. Co je přebal? Přebal je ten barevný sundavací papír, který se rád ztrácí a někdy i trhá. Rub obálky u měkké vazby má svou obdobu i u tvrdé vazby a říká se mu „předsádky„. Jsou dvě, jedna vepředu a jedna vzadu, spojují blok a vnější desky a je to asi nejvhodnější místo, kam umístit reklamy sponzorů.

Co je to anotace knihy?

Anotace je naopak krátké a výstižné představení vaší knihy tak, aby upoutalo pozornost redaktora / vydavatele / čtenáře. Stručně v něm představujete, o čem váš příběh vypráví – žánr, postavy a stručně zápletka. Hlavním cílem anotace je zaujmout, upoutat pozornost. Je to vlastně reklama na vaši knihu. Tak jak se nazývá kniha která nemá tuhé desky? knižní blok - označuje svázané a oříznuté listy knihy bez desek.

Může se také zeptat, co je to signet?

Slovo signet (z lat signum – podpis, znamení, pečeť) má v češtině dva významy: jednak je to označení grafické tiskařské značky, kterou tiskaři a nakladatelé označovali své tisky (tzv. tiskařský signet), jednak je to část knihy. Tiskařský signet byl často komponován obdobně jako, šlechtický erb či městský znak.

By Vonnie Ivanovic

Co je titulní list? :: Kdo se pokusil vytvorit PSP?
Užitečné odkazy