Domovská stránka > J > Jak Dlouho Bude Podpora Windows 7?

Jak dlouho bude podpora Windows 7?

Společnost Microsoft nedávno oznámila, že dne 14. ledna 2020 oficiálně zahájí fázi konce podpory (end of life) systému Windows 7. V tento den společnost přestane podporovat operační systém (OS) Windows 7 na noteboocích a stolních počítačích a nebude jej nadále opravovat aktualizacemi zabezpečení.

Přečtěte si více

Také, co dělat když mám windows 7?

Co mám dělat? Většině uživatelů systému Windows 7 doporučujeme přechod na nové zařízení se systémem Windows 11. Dnešní počítače jsou rychlejší, lehčí a přitom výkonnější a bezpečnější. Jak provést upgrade z operačního systému Windows Vista na Windows 7? Nejlepším způsobem upgradu z Windows Vista na Windows 7 je čistá instalace. To znamená, že budete muset zálohovat všechny své soubory a nastavení a poté znovu nainstalovat systém Windows 7 od začátku. Podrobnější pokyny k tomuto postupu najdete na následujícím odkazu:

https://www.howtogeek.com/224342/how-to-clean-install-windows-7-with-upgrade-media/

Jak stáhnout Windows 7 zdarma?

Rozcestník, kde si můžete vybrat systém, jehož instalační obraz chcete získat, nyní najdete na adrese www.microsoft.com/software-download. Můžete si vybrat mezi Windows 10, Windows 8.1 a případně Windows 7. Co znamená ukonceni podpory Windows 7? Společnost Microsoft letos v lednu oficiálně ukončila podporu pro Windows 7. To jinými slovy znamená, že se tento operační systém už nikdy neměl dočkat žádné další aktualizace.

Tak kdy končí podpora windows?

Microsoft rovněž dodal, že uživatelé Windows 10 by měli počítat s podporou do 14. října 2025. V praxi to znamená, že by měly dorazit minimálně tři velké aktualizace. V tuto chvíli je samozřejmě nejisté, zda půjde o termín konečný, nebo jej Microsoft prodlouží, například o menší opravné aktualizace. Tak jak dostat windows 7 do továrního nastavení? Stiskněte Start – Ovládací panely – Systém a zabezpečení. A v sekci Systém a zabezpečení vyberte záložku Zálohování a obnovení. Na této obrazovce klikněte úplně dole na Obnovit nastavení systému nebo tento počítač. Obnovte počítač kliknutím na tlačítko Spustit nástroj Obnovení systému.

Jak chránit Windows 7?

Microsoft 14. ledna 2020 ukončil technickou podporu Windows 7 a přestal pro uživatele tohoto systému vydávat aktualizace zabezpečení. Počítače s Windows 7 ale můžete zabezpečit bezpečnostním softwarem od jiných dodavatelů, jako je Avast. Jak nainstalovat aktualizace Windows 7? Operační systém Windows 7 obsahuje integrovaný nástroj pro kontrolu a instalaci aktualizací. Chcete-li tento nástroj použít:
1. Klepněte na tlačítko Start a poté na položku Ovládací panely.
2. V Ovládacích panelech klikněte na položku Systém a zabezpečení.
3. V okně Systém a zabezpečení klikněte na položku Windows Update.
4. V okně Windows Update klikněte na možnost Zkontrolovat aktualizace.
5. Systém Windows nyní zkontroluje dostupné aktualizace. Pokud nějaké nalezne, zobrazí se jejich seznam v okně.
6. Chcete-li nainstalovat aktualizaci, jednoduše klikněte na tlačítko Nainstalovat aktualizace.
7. Systém Windows poté stáhne a nainstaluje vybrané aktualizace.

Jak přejít z Windows Vista na Windows 10?

Nejpřímějším způsobem upgradu systému Windows Vista na systém Windows 10 je čistá instalace systému Windows 10. To vyžaduje, abyste měli platný produktový klíč pro Windows 10, a během tohoto procesu přijdete o všechna data a programy v počítači.
Pokud chcete svá data a programy zachovat, můžete nejprve provést upgrade na systém Windows 7 nebo 8.1 a z něj pak přejít na systém Windows 10. Tím sice zachováte svá data a programy, ale celkově to bude trvat déle.

By Darby

Jak nainstalovat aktualizaci 20H2? :: Kolik stojí Officy?
Užitečné odkazy