Domovská stránka > J > Jak Přehrát Video Ve Formátu Mp4?

Jak přehrát video ve formátu MP4?

V osobním počítači s Windows 10 vyberte možnost Start > Průzkumník souborů nebo vyberte Průzkumník souborů z hlavního panelu. Stiskněte a podržte (nebo pravým tlačítkem klikněte na) soubor MP4, který chcete přehrát, vyberte Otevřít v programu a v seznamu aplikací vyberte preferovaný přehrávač souborů.

Přečtěte si více

V čem otevřít soubor MP4?

VLC. Pokud nechcete MP4 soubory otevírat pomocí Windows Media Player nebo QuickTime Player, ale hledáte lepší a všestrannější software, doporučuji vám vyzkoušet VLC. Jedná se o univerzální přehrávač médií, který dokáže přehrávat většinu zvukových a video souborů bez nutnosti použití kodeků. Lidé se také ptají, co je to mp4? MP4 je formát multimediálního kontejneru definovaný standardem ISO/IEC 14496-14:2003. Je také známý pod názvem MPEG-4 Part 14, jde tedy o součást standardu MPEG-4. Jako jeho základ posloužil formát kontejneru MPEG-4 Part 12 (ISO base media file format), který byl vytvořen na základě QuickTime od společnosti Apple.

Jak přehrát MP4 ve Windows Media Player?

Program Windows Media Player pro vás nebude přehrávat MP4, protože tento formát tento přehrávač nepodporuje. Pokud chcete přehrávat MP4 v programu Windows Media Player, musíte jej pomocí některých video převodníků převést do jiných formátů. Může se také zeptat, co to je mp3? MP3 (MPEG-1 nebo MPEG-2 Audio Layer III) je ztrátový formát kódování audia, založený na kompresním algoritmu definovaném skupinou MPEG (Motion Picture Experts Group).

Když to vezmeme v úvahu, co je lepší mp3 nebo mp4?

MP3 přehrávače slouží pouze k poslechu hudby. I přesto jsou vybaveny displeji, na kterých si můžete zobrazit například aktuálně přehrávané skladby, obrázky nebo provozní informace. MP4 přehrávače umí to samé jako MP3 přehrávače. Kromě poslechu hudby vám však přináší ještě podporu video formátů. Co bylo před MP3? Bezprostřední předchůdcem na trhu před digitálním audio přehrávačem byl přenosný CD přehrávač, nebo „přenosné audio zařízení“. Kane Kramer navrhl jeden z prvních digitálních audio přehrávačů a nazval ho IXI.

Jak funguje MP3 přehrávač?

Ztrátová a bezztrátová komprese hudby

MP3, WMA, Ogg a další patří k formátům užívajícím tzv. ztrátové komprese zvuku. To znamená, že při ukládání je datový objem původního záznamu zmenšen na pouhý zlomek a díky tomu se do přehrávače vměstná mnohanásobně více hodin hudby.
Také, jak vybrat mp3? Velikost paměti MP3 přehrávače rozhoduje o jeho kapacitě pro ukládání hudebních či video souborů. U MP3 přehrávače vyžadujte alespoň 4 GB interní paměti, v případě MP4 přehrávače je dostačující kapacita alespoň 32 GB. Kapacitu přehrávače lze zvýšit vložením externí paměťové karty.

Na čem přehrávat hudbu?

Deset nejlepších přehrávačů videa a hudby

  • VLC media player 2 – open source.
  • Media Player Classic Home Cinema 1.6 – open source.
  • AIMP 3.5 – freeware.
  • Daum PotPlayer 1.5 – freeware.
  • SMPlayer 0.8 – freeware.
  • GOM Media Player 2.1 – freeware.
  • BSPlayer 2.6 – freeware pro nekomerční užití
  • Zoom Player 8.1 – freeware.

By Wiatt Gomez

Jaký přehrávač hudby pro Android? :: Jak Odheslovat soubor ve Wordu?
Užitečné odkazy