Domovská stránka > J > Jak Restartovat Finder?

Jak restartovat Finder?

Jak restartovat Finder pomocí klávesové zkratky

Na ploše nebo v aktivním okně Finderu stačí stisknout klávesovou kombinaci Command + Option + Escape. Tato klávesová zkratka vyvolá jakéhosi „správce úloh“, ve kterém stačí najít Finder, označit jej a stisknout Spustit znovu.

Přečtěte si více

Co je dynamická složka?

Dynamické složky fungují jako filtry pro seskupování označených poznámek. Při používání dynamických složek se poznámky uchovají také v původní složce, ve které jste je vytvořili. Jak označit více souborů najednou? Pomocí Ctrl označuješ jednotlivě. Pomocí Shift skupinu fotek za sebou jdoucích - to je asi to, na co se ptáš. Přesně!

Jak se pisou cisla na Macu?

Numerické klávesy obvykle slouží k zadávání číslic, můžete jimi však také přesouvat ukazatel a v některých aplikacích je lze použít i k pohybu v dokumentu. Stiskněte klávesu Num Lock. Máte-li na klávesnici samostatný blok numerických kláves, je klávesa Num Lock umístěna v něm. Jak označit více textu najednou? Takže jak na to?

  1. Klikni na začátek textu, který chceš označit.
  2. Stiskni klávesu Shift (na některých klávesnicích uvidíš jen šipku nahoru) a drž ji.
  3. Klikni na konec textu, který chceš označit. (Pořád držíš stisknutý Shift.)
  4. Text máš označený, můžeš pustit klávesu Shift.

Jak najít historii vyhledávání?

K historii se dostanete pomocí stisku kláves Ctrl + H. Je to úplně stejné jako u Internet Explorer. Případně můžete kliknout na nabídku v pravém horním rohu prohlížeče a následně vybrat možnost "Historie". Zobrazte si historii Google vyhledávání prohlížeče. Jak vymazat historii Safari Mac? Chcete-li vymazat historii Safari v počítači Mac, otevřete aplikaci Safari a klikněte na nabídkuHistorie v horní části obrazovky. V rozevírací nabídce vyberte možnost Vymazat historii a data webových stránek. Ve vyskakovacím okně vyberte, jak daleko zpět chcete historii vymazat, a poté klikněte na tlačítko Vymazat historii.

Kde je v Google Chrome historie?

Zobrazení historie

  1. V počítači spusťte Chrome.
  2. Vpravo nahoře klikněte na ikonu možností .
  3. Klikněte na Historie. Historie.
Jak vymazat soubory jiné na Mac? Chcete-li v počítači Mac odstranit jiné soubory, musíte nejprve otevřít okno Finderu. Po otevření okna Finderu může uživatel buď kliknout na nabídku "Go" v horní části obrazovky a vybrat "Computer", nebo může kliknout na ikonu pevného disku na pracovní ploše. Tím se otevře nové okno, ve kterém se zobrazí všechny soubory a složky na pevném disku. Uživatel pak může složky procházet a odstranit všechny soubory, které již nepotřebuje.

Jak navysit uloziste na Macbooku?

Úložiště v Macbooku můžete zvětšit několika způsoby. Jedním ze způsobů je zakoupení externího pevného disku a jeho připojení k počítači. Získáte tak další úložiště, které můžete použít pro soubory, aplikace a další data.
Dalším způsobem zvětšení úložiště je použití služeb cloudového úložiště, jako je iCloud nebo Dropbox. Tyto služby umožňují ukládat soubory online a přistupovat k nim z jakéhokoli zařízení s připojením k internetu.
V neposlední řadě můžete z Macbooku také odstranit nepotřebné soubory a aplikace, abyste uvolnili místo.

By Igal

Na co je Gboard? :: Jak namapovat Google disk?
Užitečné odkazy