Kdy se spyware může dostat do vašeho počítače?
Spyware může do počítače přicházet prostřednictvím mnoha kanálů. Nejčastějším zdrojem je nicméně piggybacking spyware – v podstatě jde o situaci, kdy se program tajně instaluje vedle jiného (často důvěryhodnějšího) programu, který jste si zvolili ke stažení.
Jak se zbavit Poshukach?
ATF-Cleaner je jednoduchý nástroj na odstranění historie z webového prohlížeče. Program dokáže odstranit cache, cookies, historii a další stopy po surfování na Internetu. Mezi podporované prohlížeče patří Internet Explorer, Firefox a Opera. Aplikace navíc umí odstranit dočasné soubory Windows, vysypat koš atd. A další otázka, jak se živí viry? živým
Viry | |
---|---|
(nekategorizováno) | Viry (Vira syn. Virae) |
skupiny |
Co nepatří mezi malware?
Naopak jako malware by neměl být označován software, který sice obsahuje chyby (které mohou způsobit škodu), ale byl napsán pro legitimní účely. A další otázka, jaké druhy hrozeb mohou napadnout počítač? Typy ohrožení
Mezi nejrozšířenější hrozby patří malware, spyware, adware, phishing, viry, trojské koně, červi, rootkity, ransomware a programy pro neautorizované změny nastavení prohlížeče.
Co jsou to Makroviry?
Makroviry jsou specifickou skupinou virů, která se šíří prostřednictvím dokumentu, nikoliv prostřednictvím programů jako "klasické viry". Makroviry využívají toho, že dokumenty určitého formátu mohou obsahovat kód, který je spuštěn při práci s dokumentem a který může být virem infikován. Co dělá vir? Virus je škodlivý software, který se může replikovat a infikovat počítač bez svolení nebo vědomí uživatele. Může se šířit do dalších počítačů připojením k e-mailům, souborům nebo programům. Virus může poškodit počítač odstraněním souborů, poškozením dat nebo zpomalením výkonu počítače.
Co je to počítačový červ?
Počítačoví červi jsou zákeřné viry, které se snaží nakazit co největší množství počítačů. Také mohou výrazně zpomalit váš počítač nebo způsobit jiné škody. Co to je aplikační software? Aplikační software je typ počítačového programu, který pro uživatele vykonává určitou funkci. Mezi běžné příklady aplikačního softwaru patří textové procesory, tabulkové procesory, e-mailoví klienti, přehrávače médií a editory obrázků. Aplikační software je obvykle navržen tak, aby jej mohli používat i neprogramátoři, a často je dodáván s operačními systémy nebo se prodává předinstalovaný v počítačích.
Jak si zabezpečit svůj počítač?
Nejdůležitější věcí, kterou můžete udělat pro zabezpečení počítače, je instalace a údržba bezpečnostního softwaru. Tento software vám pomůže ochránit počítač před viry, spywarem a dalším škodlivým softwarem. Kromě toho byste měli udržovat operační systém a software v aktuálním stavu, protože tyto aktualizace často obsahují bezpečnostní záplaty.
Měli byste si také dávat pozor při prohlížení webových stránek a otevírání příloh e-mailů, protože to jsou běžné způsoby, jak se škodlivý software může dostat do vašeho počítače. Pokud je to možné, stahujte soubory pouze z důvěryhodných zdrojů a dávejte si pozor na přílohy e-mailů, i když vypadají, že pocházejí od důvěryhodného odesílatele. V neposlední řadě byste si měli vytvořit silná hesla pro všechny své online účty a nikdy nepoužívat hesla opakovaně na různých stránkách.