Domovská stránka > K > Kdy Pouzivat Spf?

Kdy pouzivat SPF?

„Obecně můžeme říct, že lze používat opalovací krém místo hydratačního krému. Je vhodné volit krémy s SPF faktorem, které jsou určeny na každodenní používání a mají i složky dobře hydratující pleť. Ty pak můžete následně zkombinovat bez sebemenších potíží s líčením,“ říká Jan Kučera, dermatolog z Perfect Clinic.

Přečtěte si více

Lidé se také ptají, jak používat spf na obličej?

Opalovací krém či opalovací kosmetiku s SPF faktorem je vhodné nanést na pokožku obličeje, krku a dekoltu asi 20 min. před tím, než se plánujete vystavit slunci. Při ranní rutině je doporučeno použít opalovací krém po použití hydratačního krému a s ničím ho nemíchat. Kdy davat SPF? Denní krém použijete poté, co pleť ošetříte pleťovým sérem a sérem na oční okolí. Denní krémy jsou specifické vysokým obsahem hydratačních složek, projasňujících látek a antioxidantů. Většinou také obsahují SPF faktor, který chrání pokožku před slunečním zářením.

Kdy se mazat Opalovacim kremem?

Namažte se opalovacím krémem 30 minut před pobytem na sluníčku. Opalovací krémy mají 2 typy ochranného faktoru - minerální a chemický. Chemický faktor se vstřebává do pokožky, kde blokuje UV-záření. Když to vezmeme v úvahu, jak skladovat opalovací krém? Dávejte si pozor i při skladování přípravků. Měly by být uchovávány v neprůsvitné nádobě při teplotě do 25 °C. Pokud tedy máte opalovací krém z loňska, který s vámi strávil dovolenou na pláži, na pokožku si ho nenanášejte. Použít ho ale můžete třeba na promazání suchých pat.

Pokud jde o to, jak často se mazat opalovacím krémem?

Jako třeba ten, že se v letním dni stačí jednou ráno namazat krémem a tím péče končí. Pravda je ale úplně jiná. I voděodolné přípravky byst měli používat aspoň každé dvě hodiny. Není to jen plavání, co z vaší pokožky dostává UV ochranu. Jaké záření opaluje? Z hlediska opalování hraje největší roli sluneční záření s vlnovou délkou menší než 400 nm, UV-A a UV-B záření, které patří do oblasti ultrafialového záření. Působením záření UV-B se aktivují zvláštní buňky pokožky (melanocyty), aby vytvářely intenzivněji bílé melaninové pigmenty.

Jaký krém po opalování?

PořadíNázev
1.Bioderma Photoderm Kid sprej SPF50+ 200 ml
2.La Roche-Posay Anthelios Fluid SPF50+ 50 ml
3.La Roche-Posay Anthelios spray na opalování na obličej SPF50 75 ml
4.Bioderma Photoderm Mineral ochranný fluid spray SPF50+ 100 ml
Kolik minut se opalovat na slunci? Jak dlouho se opalovat

Obvykle jsou to 2 až 3 hodiny. Pokud budete na slunci déle, už vás neopálí, ale riziko poškození kůže bude stoupat.

Také, jak poznat trvanlivost kremu?

Znázorňuje se symbolem otevřeného kelímku s číslicí, ta uvádí počet měsíců, který máme na vypotřebování. „Důležité je pamatovat si, že pokud je na kosmetickém přípravku uveden symbol otevřeného kelímku, znamená to, že doba minimální trvanlivosti přípravku je vždy delší než 30 měsíců od jeho výroby.

By Tybi

Jaké jsou nevýhody HDD disku a proč je SSD nemá? :: Co znamená SPF 50?
Užitečné odkazy