Domovská stránka > C > Co Znamená Spf 50?

Co znamená SPF 50?

SPF neboli Sun Protection Factor je číslo, které v opalovací kosmetice udává stupeň ochrany před UVB zářením. Při výběru opalovacího krému SPF napovídá, jak dobře nás tento přípravek ochrání. Čím je jeho číslo vyšší, tím více UVB záření blokuje.

Přečtěte si více

Můžete se také zeptat, co znamená faktor 50?

Produkty s faktorem:

SPF 50 – propustí do vaší kůže 1/50 UVB záření, což znamená, že blokuje asi 98% paprsků.
Lidé se také ptají, co znamená spf 20? Znamená to tedy, že SPF 20 prodlouží pobyt na slunci 20 krát při vzniku stejných škod (např. zčervenání) jako kdybyste se nenamazali, a ochrání vás před 95 % dopadajícího záření, SPF 50 před 98 % záření, SPF 100 před 99 % a tak dále. Opalovací krém je potřeba nanést alespoň 20 minut před pobytem na slunci.

Lidé se také ptají, co je spf krém?

Lidé se také ptají, co je SPF krém? SPF krém je označení, které pochází z anglického Sun Protection Factor a v našich končinách ho také nazýváme krém na opalování. Jedná se tedy o krémy, které obsahují faktor, který chrání naši pokožku při jejím vystavení UV paprskům. Jak dlouho vydrzi SPF? Dermatologové se totiž shodují, že SPF ochrana vydrží pouze dvě hodiny.

Můžete se také zeptat, jak dlouho vydrží spf 50?

Jako příklad se můžeme podívat na SPF 50, který propustí 1/50 záření do kůže a tudíž zachytí 98 % UVB záření. Zjednodušeně se dá říct, že když použijete opalovací krémy s SPF 50, můžete bít na slunci 50krát déle bez toho, aby se pokožka spálila. Ochranu před UVA zářením udává číslo PPD a činí přibližně 1/3 čísla SPF. Může se také zeptat, jak silný opalovací krém?

Vlastní ochranná dobaDoporučený OF tuzemsko
Fototyp 15 – 1012
Fototyp 210 – 2012
10
Fototyp 315 - 2510
4 další řádky

Může se také zeptat, jak dlouho pouzivat opalovací krém?

Krémy by si měly udržet své původní vlastnosti po dobu tří let. Až tak dlouho můžete opalovací krém využívat. Na obale může být ještě jedno označení – piktogram, kterým výrobce naznačuje, za jak dlouho po otevření by se měl produkt spotřebovat. Obvykle to bývá 6 až 12 měsíců. Tak jaký faktor na opalování k moři? Ochranné faktory 15 až 30

Většina naší populace se řadí k III. kožnímu fototypu. Přestože se tito lidé opalují velmi dobře, někdy se spálí. Opět tady platí, že v tuzemsku mohou používat nižší faktory, tedy pod 20, u moře by měli raději volit faktor 30.

Jak vybrat SPF?

Ochranný faktor vybírejte podle vašeho fototypu a místa dovolené. K dostání jsou opalovací krémy s faktorem 2 – 60. Do tropických nebo subtropických destinací vybírejte vždy opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem, ideálně SPF 50. Totéž platí i pro vysokohorskou turistiku, tam je sluníčko také velmi ostré.

By Yerkovich Mckellum

Kdy pouzivat SPF? :: Co je SKU Marketplace?
Užitečné odkazy