Co znamená Modrá smrt?
Nejčastější příčinou BSoD jsou zde nekompatibilní verze DLL knihoven, což je někdy označováno jako „DLL peklo“ (DLL hell). V případě, že je v systému nainstalována jiná verze dané DLL knihovny, než kterou program očekává, může to způsobit nestabilní chování.
Jak vyvolat modrou smrt?
Změna pokročilých nastavení systému
- Otevřeme Pokročilá nastavení systému... buď kliknutím pravým myšítkem na ikonu Tento počítač - Vlastnosti - Upřesnit nastavení systému;
- vybereme položku Spouštění a zotavení systému (odklikneme Nastavení);
- v sekci Selhání systému:
- potvrdíme OK, OK.
- Krok 1. Přemýšlejte o nedávných akcích v počítači.
- Krok 2. Zkontrolujte, zda je zařízení přehřáté
- Krok 3. Vymažte veškerý nepotřebný hardware.
- Krok 4. Čeká na restart počítače.
- Krok 5. Spusťte antivirový scan.
Jak vypadá Modrá smrt?
Modrá obrazovka smrti (BSoD - Blue screen of death)
Zobrazuje se v situaci, kdy je zjištěna závažná chyba, která může být zapříčiněna virem, softwarovou či hardwarovou chybou. Chybové hlášení je zobrazeno přes celou obrazovku bílým písmem na modrém podkladu, a proto je tedy odvozen název jako tzv. "Modrá smrt". Tak jak obnovit windows 10 z biosu? Uživatelé Windows 10 mohou přístup k pokročilým možnostem spuštění systému Windows 10 a přejděte do nabídky BIOS. Můžete kliknout Start -> Napájení , stiskněte a podržte Posun klíč a klepněte na Restartujte tlačítko pro restartování systému Windows do prostředí Windows Recovery Environment.
Jak zjistit příčinu modré smrti?
Nejčastěji je to »C:\Windows\Minidump\« a »C:\Windows\Memory. dmp«. Tento soubor je potřeba k analýze příčiny modré smrti. Jestli máte povolené generování výpisu stavu paměti si můžete zkontrolovat v »Ovládací panely | Systém a zabezpečení | Systém | Upřesnit nastavení systému«. Jak obnovit počítač přes BIOS? Pokud se počítač nespustí nebo se vám nedaří obnovit jeho tovární nastavení, možná budete muset přistoupit k systému BIOS (Basic Input/Output System). Systém BIOS je firmware zabudovaný do počítače, který umožňuje měnit nízkoúrovňová nastavení, včetně pořadí spouštění, nastavení zabezpečení a přiřazení jednotek. Pro přístup k systému BIOS je třeba restartovat počítač a po výzvě stisknout klávesu. Touto klávesou je obvykle klávesa F2, F10 nebo Del, ale u vašeho počítače se může lišit. Jakmile se dostanete do systému BIOS, můžete se pohybovat v nabídkách pomocí kláves se šipkami a podle potřeby provádět změny. Chcete-li uložit změny a ukončit systém BIOS, stiskněte klávesu F10.
Jak opravit Windows 10 v BIOSu?
V BIOSu PC nastavte bootování z USB flash disku. Po výběru klávesnice máte možnost v nabídce „Poradce při potížích“ a následně v „Rozšířené možnosti“ spustit opravný mechanizmus Windows. To je ten, který by se měl spustit v případě, kdy Windows alespoň nastartuje do opravného režimu (volba Oprava po spuštění). A další otázka, jak se vrátit k předchozí verzi windows 10? Existuje několik různých způsobů, jak se vrátit k předchozí verzi systému Windows 10. Prvním způsobem je použití funkce "Obnovit tento počítač". Chcete-li tak učinit, přejděte do aplikace Nastavení a poté klikněte na položku Aktualizace a zabezpečení. V části "Obnovení" klikněte na tlačítko "Začít" v části "Obnovit tento počítač".
Dalším způsobem, jak se vrátit k předchozí verzi systému Windows 10, je použití funkce "Obnovení systému". Za tímto účelem přejděte do Ovládacích panelů a klikněte na položku "Systém". Na kartě "Ochrana systému" klikněte na tlačítko "Obnovení systému".
Nakonec můžete také použít funkci "Předchozí verze" a vrátit se k předchozí verzi souboru nebo složky. To provedete tak, že kliknete pravým tlačítkem myši na soubor nebo složku, které chcete vrátit, a poté kliknete na možnost "Vlastnosti". Na kartě "Předchozí verze" se zobrazí seznam předchozích verzí souboru nebo složky. Vyberte verzi, na kterou se chcete vrátit, a poté klikněte na tlačítko "Obnovit".
Jak zjistit chyby ve Windows 10?
Chyby v systému Windows 10 lze zjistit několika způsoby. Prohlížeč událostí je nástroj, který zobrazuje podrobné informace o významných událostech v počítači, například o výskytu chyby. Chcete-li otevřít Prohlížeč událostí, zadejte do vyhledávacího pole na hlavním panelu příkaz "Prohlížeč událostí" a vyberte aplikaci Prohlížeč událostí. Prohlížeč událostí můžete také otevřít spuštěním souboru eventvwr.msc z dialogového okna Spustit (dialogové okno Spustit otevřete stisknutím klávesové zkratky Windows+R).
V okně Prohlížeč událostí rozbalte v levém podokně uzel Protokoly systému Windows a poté vyberte Protokol aplikace. Protokol aplikací obsahuje události související s aplikacemi v počítači. Chcete-li zobrazit protokol aplikací, dvakrát klikněte na položku Aplikace.
Chyby se zobrazí červeně. Chcete-li získat další informace o chybě, poklepejte na ni. Zobrazí se okno s dalšími podrobnostmi o chybě.