Domovská stránka > C > Co Znamená Modrá Smrt?

Co znamená Modrá smrt?

Nejčastější příčinou BSoD jsou zde nekompatibilní verze DLL knihoven, což je někdy označováno jako „DLL peklo“ (DLL hell). V případě, že je v systému nainstalována jiná verze dané DLL knihovny, než kterou program očekává, může to způsobit nestabilní chování.

Přečtěte si více

Jak vyvolat modrou smrt?

Změna pokročilých nastavení systému

  1. Otevřeme Pokročilá nastavení systému... buď kliknutím pravým myšítkem na ikonu Tento počítač - Vlastnosti - Upřesnit nastavení systému;
  2. vybereme položku Spouštění a zotavení systému (odklikneme Nastavení);
  3. v sekci Selhání systému:
  4. potvrdíme OK, OK.
Co delat s modrou smrtí? Část 2: Jak opravit modré obrazovky smrti
  1. Krok 1. Přemýšlejte o nedávných akcích v počítači.
  2. Krok 2. Zkontrolujte, zda je zařízení přehřáté
  3. Krok 3. Vymažte veškerý nepotřebný hardware.
  4. Krok 4. Čeká na restart počítače.
  5. Krok 5. Spusťte antivirový scan.

Jak vypadá Modrá smrt?

Modrá obrazovka smrti (BSoD - Blue screen of death)

Zobrazuje se v situaci, kdy je zjištěna závažná chyba, která může být zapříčiněna virem, softwarovou či hardwarovou chybou. Chybové hlášení je zobrazeno přes celou obrazovku bílým písmem na modrém podkladu, a proto je tedy odvozen název jako tzv. "Modrá smrt".
Tak jak obnovit windows 10 z biosu? Uživatelé Windows 10 mohou přístup k pokročilým možnostem spuštění systému Windows 10 a přejděte do nabídky BIOS. Můžete kliknout Start -> Napájení , stiskněte a podržte Posun klíč a klepněte na Restartujte tlačítko pro restartování systému Windows do prostředí Windows Recovery Environment.

Jak zjistit příčinu modré smrti?

Nejčastěji je to »C:\Windows\Minidump\« a »C:\Windows\Memory. dmp«. Tento soubor je potřeba k analýze příčiny modré smrti. Jestli máte povolené generování výpisu stavu paměti si můžete zkontrolovat v »Ovládací panely | Systém a zabezpečení | Systém | Upřesnit nastavení systému«. Jak obnovit počítač přes BIOS? Pokud se počítač nespustí nebo se vám nedaří obnovit jeho tovární nastavení, možná budete muset přistoupit k systému BIOS (Basic Input/Output System). Systém BIOS je firmware zabudovaný do počítače, který umožňuje měnit nízkoúrovňová nastavení, včetně pořadí spouštění, nastavení zabezpečení a přiřazení jednotek. Pro přístup k systému BIOS je třeba restartovat počítač a po výzvě stisknout klávesu. Touto klávesou je obvykle klávesa F2, F10 nebo Del, ale u vašeho počítače se může lišit. Jakmile se dostanete do systému BIOS, můžete se pohybovat v nabídkách pomocí kláves se šipkami a podle potřeby provádět změny. Chcete-li uložit změny a ukončit systém BIOS, stiskněte klávesu F10.

Jak opravit Windows 10 v BIOSu?

V BIOSu PC nastavte bootování z USB flash disku. Po výběru klávesnice máte možnost v nabídce „Poradce při potížích“ a následně v „Rozšířené možnosti“ spustit opravný mechanizmus Windows. To je ten, který by se měl spustit v případě, kdy Windows alespoň nastartuje do opravného režimu (volba Oprava po spuštění). A další otázka, jak se vrátit k předchozí verzi windows 10? Existuje několik různých způsobů, jak se vrátit k předchozí verzi systému Windows 10. Prvním způsobem je použití funkce "Obnovit tento počítač". Chcete-li tak učinit, přejděte do aplikace Nastavení a poté klikněte na položku Aktualizace a zabezpečení. V části "Obnovení" klikněte na tlačítko "Začít" v části "Obnovit tento počítač".
Dalším způsobem, jak se vrátit k předchozí verzi systému Windows 10, je použití funkce "Obnovení systému". Za tímto účelem přejděte do Ovládacích panelů a klikněte na položku "Systém". Na kartě "Ochrana systému" klikněte na tlačítko "Obnovení systému".
Nakonec můžete také použít funkci "Předchozí verze" a vrátit se k předchozí verzi souboru nebo složky. To provedete tak, že kliknete pravým tlačítkem myši na soubor nebo složku, které chcete vrátit, a poté kliknete na možnost "Vlastnosti". Na kartě "Předchozí verze" se zobrazí seznam předchozích verzí souboru nebo složky. Vyberte verzi, na kterou se chcete vrátit, a poté klikněte na tlačítko "Obnovit".

Jak zjistit chyby ve Windows 10?

Chyby v systému Windows 10 lze zjistit několika způsoby. Prohlížeč událostí je nástroj, který zobrazuje podrobné informace o významných událostech v počítači, například o výskytu chyby. Chcete-li otevřít Prohlížeč událostí, zadejte do vyhledávacího pole na hlavním panelu příkaz "Prohlížeč událostí" a vyberte aplikaci Prohlížeč událostí. Prohlížeč událostí můžete také otevřít spuštěním souboru eventvwr.msc z dialogového okna Spustit (dialogové okno Spustit otevřete stisknutím klávesové zkratky Windows+R).
V okně Prohlížeč událostí rozbalte v levém podokně uzel Protokoly systému Windows a poté vyberte Protokol aplikace. Protokol aplikací obsahuje události související s aplikacemi v počítači. Chcete-li zobrazit protokol aplikací, dvakrát klikněte na položku Aplikace.
Chyby se zobrazí červeně. Chcete-li získat další informace o chybě, poklepejte na ni. Zobrazí se okno s dalšími podrobnostmi o chybě.

By Hyrup

Jak zjistit chyby v počítači? :: Jak nastavit Face ID na iPhone?
Užitečné odkazy