Domovská stránka > C > Co Je To Poe Switch?

Co je to PoE switch?

PoE (Power over Ethernet) je napájení po datovém síťovém kabelu, bez nutnosti přivést napájecí napětí k přístroji dalším samostatným kabelem.

Přečtěte si více

Jak daleko PoE?

PoE = Power over Ethernet – jedná se u využití datového kabelu vedoucího k IP telefonu současně i k jeho napájení. Zjednodušuje se tak kabeláž na straně uživatele, kdy nasazením PoE odpadá nutnost použití samostatných napájecích adaptérů. Maximální vzdálenost pro nasazení PoE je 100 m. Podle toho, jaký kabel pro poe? Jaký je princip PoE

Napájení po ethernetovém kabelu podle specifikace IEEE 802.3af využívá standardní Category 5 (CAT-5) kabel. Přestože CAT-5 kabel obsahuje čtyři kroucené páry, pouze dva z nich se u sítí 10BaseT a 100BaseT používají pro přenos dat.

Co to znamená PoE?

PoE (Power over Ethernet) je způsob napájení zařízení po ethernetovém kabelu, bez potřeby přivést k zařízení napájení z externího zdroje. Jak zapojit PoE switch? Běžný switch se může zapojit jen do nenapájeného konektoru POE adaptéru. Propojení je PC - switch - POE adaptér. Přesně tak. A z jiného portu na switchi se povede kabel do PC.

Jak funguje PoE injektor?

Takzvaný PoE injektor připojí napájecí napětí mezi páry 4–5 (modrý) a 7–8 (hnědý) a PoE extraktor na straně zařízení napětí z těchto vodičů odbočí k napájecími zdroji zařízení. Je to tedy stejné jako dříve popsaný režim B u standardizovaného PoE. Podle toho, jak funguje poe? PoE funguje ve dvou podobách – napájení jde přes volné nevyužité páry v datovém kabelu (tzv. režim B) – tedy napájecími páry se stanpu 4-5 a 7-8. Nebo „fantomovým“ napětím mezi dvojící aktivních párů vodičů na kterých se současně přenáší data (režim A) – tedy páry 1-2 a 3-6.

Co je to pasivní PoE?

Pasivní PoE využívá volné dráty v ethernetovém kabelu a po nich přivádí elektrickou energii do zařízení na vzdálené straně. Pozor! Nesnažte se kompenzovat úbytek napětí na dlouhém vedení eth. kabelu použitím nestandardního napájecího zdroje o vyšším jmenovitém napětí, než je doporučeno pro vaše aktivní zařízení. Co je 802.3 AF? Tento standard EEE 802.3af označovaný též jako PoE (Power Over Ethernet) umožňuje napájet připojená zařízení na vzdálenost 100m až do příkonu 15W. Pro zařízení, která požadují větší příkon, byl ustaven standard IEEE 802.3at. Ten umožňuje napájet zařízení do příkonu až 30W. Komerčně se označuje PoE+ nebo PoE plus.

Jak funguje ethernet?

Ethernet je jedním z internetových protokolů, který definuje způsob, jak posílat data na lokální síti (tzn. mezi počítači doma, nebo ve firmě). Pro adresování (komu, od koho) používá již zmíněné MAC adresy (adresy konkrétních zařízení).

By Lalitta

Jak udělat prezentaci online? :: Co to tu kvete aplikace?
Užitečné odkazy