Domovská stránka > J > Jak Vybrat Switch?

Jak vybrat switch?

Čím víc portů bude switch mít, tím bude mít větší rozměry a nároky na výkon. Je proto třeba počítat s vyšší spotřebou energie a samozřejmě i vyššími pořizovacími náklady. Přenosová rychlost – jeden z nejvýznamnějších parametrů, na které byste se při výběru síťového přepínače měli zaměřit.

Přečtěte si více

Co je to L3 switch?

L3 switch není nic jiného než switch, který umí směrování (má funkce switche i routeru). Takový L3 switch bude pořád přepínat, ale můžu si nastavit, že některé porty se budou chovat jako porty routeru (routed porty). A nebo můžu směrovat mezi VLAN, co na tom switchi budou. Co je SOHO switch? SOHO Switche | TP-Link Česká republika. Snadná cesta k rozšíření dosahu vaší Wi-Fi sítě. Spolehlivé připojení kabelem pro každou aktivitu. Wi-Fi připravená na cesty.

Pokud jde o to, jaký switch do domácnosti?

Počet a typy portů

Switch se všeobecně nejčastěji vyrábí s pěti, osmi a šestnácti porty, což je takový běžný standart pro klasickou domácnost. Pokud máte větší rodinu, která vlastní větší počet zařízení nebo firmu, tak se můžete porozhlédnout po switchi s 24 nebo 48 porty.
Co je to řízený switch? Řízený switch. Řízené switche poskytují všechny funkce neřízeného switche, a navíc poskytují schopnost konfigurovat, spravovat a sledovat LAN síť. A to dává větší kontrolu nad tím, jak data putují sítí a kdo k ní má přístup.

Co to je router?

Router je zařízení, které slouží k vytvoření počítačové sítě. Propojuje tedy mezi sebou počítače, aniž by musel poskytovat přístup k internetu. Router může mít integrovaný modem, čímž získáte jedno zařízení, které umožní připojení k internetu i vytvoření počítačové sítě. Můžete se také zeptat, co to je modem? Modem je zařízení, které převádí data mezi počítačem a sítí. Modem lze použít k připojení počítače k internetu, k jinému počítači nebo k síti.

Jak funguje hub?

Hub je velmi jednoduché aktivní síťové zařízení. Nijak neřídí provoz, který skrz něj prochází. Signál, který do něj vstoupí, je obnoven a vyslán všemi ostatními porty. Zpoždění je proto pouze 1 bit, takže na rozdíl od síťového přepínače způsobuje hub nižší latenci. Co je Jednopolový vypínač? Jednopólový spínač je spínač, který ovládá jeden obvod pomocí jednoho nebo více spínačů. Jedná se o nejběžnější typ spínače.

Pokud jde o to, co je seriový vypínač?

Sériový přepínač je typ přepínače, který se používá k propojení dvou nebo více zařízení pomocí sériového připojení. Sériová připojení se obvykle používají pro připojení zařízení, která používají sériový komunikační protokol, například RS-232, RS-422 nebo RS-485. Sériové přepínače lze použít k propojení zařízení, která používají různé sériové komunikační protokoly.

By Rosner Bourbeau

Jak se značí tranzistor? :: Co to je přepínač?
Užitečné odkazy