Co znamená PoE+?
Co je to PoE+?
Nejnovějším vylepšením technologie PoE je standard IEEE 802.3at, rovněž známý jako PoE+. Hlavním rozdílem mezi technologiemi 802.3af (PoE) a 802.3at (PoE+) je to, že napájecí zařízení PSE může poskytnout téměř dvojnásobné množství elektrické energie pomocí jediného ethernetového kabelu.
Podle toho, jak funguje poe injektor?
Takzvaný PoE injektor připojí napájecí napětí mezi páry 4–5 (modrý) a 7–8 (hnědý) a PoE extraktor na straně zařízení napětí z těchto vodičů odbočí k napájecími zdroji zařízení. Je to tedy stejné jako dříve popsaný režim B u standardizovaného PoE. Lidé se také ptají, co je pasivni poe? Pasivní PoE využívá volné dráty v ethernetovém kabelu a po nich přivádí elektrickou energii do zařízení na vzdálené straně. Pozor! Nesnažte se kompenzovat úbytek napětí na dlouhém vedení eth. kabelu použitím nestandardního napájecího zdroje o vyšším jmenovitém napětí, než je doporučeno pro vaše aktivní zařízení.
Jak funguje PoE switch?
PoE switch funguje ve dvou variantách – napájení přes volné nevyužité páry v datovém kabelu (tzv. režim B) – tedy napájecími páry se stanpu 4-5 a 7-8. Nebo prostřednictvím "fantomového" napětí mezi dvojicemi aktivních párů vodičů, na kterých se současně přenáší data (režim A) – tedy páry 1-2 a 3-6. Jaký kabel pro PoE? Jaký je princip PoE
Napájení po ethernetovém kabelu podle specifikace IEEE 802.3af využívá standardní Category 5 (CAT-5) kabel. Přestože CAT-5 kabel obsahuje čtyři kroucené páry, pouze dva z nich se u sítí 10BaseT a 100BaseT používají pro přenos dat.
Jak zapojit PoE switch?
Běžný switch se může zapojit jen do nenapájeného konektoru POE adaptéru. Propojení je PC - switch - POE adaptér. Přesně tak. A z jiného portu na switchi se povede kabel do PC. Můžete se také zeptat, co je 802.3 af? Tento standard EEE 802.3af označovaný též jako PoE (Power Over Ethernet) umožňuje napájet připojená zařízení na vzdálenost 100m až do příkonu 15W. Pro zařízení, která požadují větší příkon, byl ustaven standard IEEE 802.3at. Ten umožňuje napájet zařízení do příkonu až 30W. Komerčně se označuje PoE+ nebo PoE plus.
Jak funguje PoE?
Pro PoE se využívá v zásadě dvou možných řešení: Napájení po volných nevyužitých párech v datovém kabelu (režim B). Napájecí páry jsou 4-5 a 7-8. Napájení „fantómovým“ napětím mezi dvojicí aktivních párů vodičů, po kterých se současně přenášejí i data (režim A). Jak daleko PoE? PoE = Power over Ethernet – jedná se u využití datového kabelu vedoucího k IP telefonu současně i k jeho napájení. Zjednodušuje se tak kabeláž na straně uživatele, kdy nasazením PoE odpadá nutnost použití samostatných napájecích adaptérů. Maximální vzdálenost pro nasazení PoE je 100 m.