Domovská stránka > K > Který Software Je Dostupný Zdarma?

Který software je dostupný zdarma?

Freeware: Program, který je dostupný zdarma za podmínek, které vydal autor, většinou si takový program nikdo nesmí vydávat za vlastní ani ho upravovat. Již se jedná o tzv. uzavřený software, nejsou dostupné zdrojové kódy.

Přečtěte si více

Co to je operační systém?

Operační systém je hlavní řídicí program počítače nebo jiného elektronického zařízení. Jeho úkolem je zpřístupnit hardware a software aplikacím a uživatelům. V podstatě je to prostředek, který zajišťuje, abychom s počítačem a jeho jednotlivými komponenty nemuseli komunikovat pomocí jedniček a nul. Co je to software příklady? kancelářské aplikace: textový editor, tabulkový procesor, prezentační program. grafické programy: vektorový grafický editor, bitmapový grafický editor, CAD. vývojové nástroje: vývojové prostředí, překladač zábavní software: počítačové hry, přehrávače digitálního zvuku a videa apod.

Co patří mezi software?

Aplikační software

Konkrétní instance aplikačního softwaru se nazývá aplikační program nebo aplikace. Příklady aplikačního softwaru zahrnují kancelářské aplikace, grafické programy, přehrávače médií, zabavní software. Aplikace mohou být vázané na počítač a jeho systémový software, nebo mohou být vydány odděleně.
Co je softwarový produkt? softwarový produkt - Radek Kitner. SW produktem může být aplikace v telefonu (Facebook), program v počítači (Microsoft Office), Operační systém (MS Windows), služba na internetu (Gmail). Zkrátka se jedná o jakýkoliv software.

Může se také zeptat, co je to systémový software?

Software lze rozdělit na: systémový software, který zajišťuje chod samotného počítače a jeho styk s okolím. aplikační software, se kterým buď pracuje uživatel počítače nebo zajišťuje řízení nějakého stroje. Kdy byli Pirati? Pirates byl profesionální baseballový tým, který hrál v Národní lize v letech 1887 až 1951. Sídlili v Pittsburghu v Pensylvánii.

Jaké jsou softwarové licence?

Softwarová licence je v informatice právní nástroj, který umožňuje používat nebo redistribuovat software, který je chráněn zákonem. V České republice se jedná o autorský zákon číslo 121/2000 Sb. Jaké máme druhy licencí? Existuje mnoho typů licencí, ale nejběžnější jsou licence na autorská práva, ochranné známky a patenty.

Co je to komerční využití?

Komerční použití obecně označuje použití výrobku nebo služby pro komerční, ziskové účely. Například společnost, která vyrábí a prodává výrobky pro komerční použití, se považuje za společnost, která se zabývá komerční činností.

By Merkle

Co není OS Linux? :: Co predstavuje open source?
Užitečné odkazy