Domovská stránka > C > Co Je To Počítačový Software?

Co je to počítačový software?

Počítačový program (též jen program, obecně pak software) je v informatice posloupnost instrukcí (ne nutně strojových instrukcí), která popisuje realizaci dané úlohy počítačem. Aby počítač mohl vykonávat nějakou činnost, potřebuje mít ve své operační paměti alespoň jeden program.

Přečtěte si více

Co je to za druh programů freeware?

Pojem freeware jako takový je velmi obecný termín. Označují se tak programy dostupné zdarma. Ovšem stejně tak, jako může být open source software placený, může konkrétní licence freewarového programu vyžadovat zaplacení poplatku za jeho využívání v práci nebo ve škole. Co to je program? Slovo program označuje plán, podle kterého se řídí průběh určité události nebo činnosti. Popisuje jednotlivé části či podmínky, ze kterých se celek skládá (v jakém čase, na jakém místě, v jaké ceně mají proběhnout).

Co je to demoverze programu?

Demoverze (anglicky demoware, trialware) je komerční software dostupný zdarma ve verzi, která je omezená v jednom či více směrech. Nejčastější omezení: program funguje jen po určitý počet dnů od instalace. omezený počet spuštění programu (určený počet spuštění) Co je donationware? Donationware je forma distribuce software podobná freeware. Autor ovšem za poskytnutí softwaru od uživatele požaduje buďto dobrovolný příspěvek pro nějakou neziskovou či charitativní organizaci, nebo zcela dobrovolný příspěvek na jeho osobní konto.

Co je to počítačový software a uveď 3 příklady?

Rozdělení softwaru

kancelářské balíky: textový editor, tabulkový procesor, prezentační program… grafické programy: vektorový grafický editor, rastrový grafický editor… vývojové nástroje: vývojové prostředí, překladač… zábavní software: počítačové hry, přehrávače digitálního zvuku a videa apod.
Když to vezmeme v úvahu, co patří k softwaru? - Kancelářské balíky: textový editor, tabulkový procesor, prezentační program, … - Grafické programy: vektorový grafický editor, bitmapový grafický editor, … - Vývojové nástroje: vývojové prostředí, překladač, … - Zábavní software: počítačové hry, přehrávače digitálního zvuku a videa apod.

Co to je firmware?

Například operační systém pro mobilní telefon je označován jako firmware (např. Android, Windows Phone, iOS), ale samotný mobilní telefon obsahuje firmware pro komunikační čip mobilní telefonní sítě (tzv. Co patří mezi svobodný software? Svobodný software

Pokud je k softwaru dostupný zdrojový kód, patří tento software mezi open-source software. Open source je podmnožina svobodného softwaru. „Svobodu“ softwaru určuje jeho licence – nejčastější svobodné licence jsou GNU GPL, GNU LGPL nebo třeba MPL.

Co je to multilicence programu?

Softwarová multilicence je licence na používání softwaru na více počítačích současně anebo na serveru pro větší počet pracovních stanic. Multilicence je obvykle levnější než stejný počet individuálních licencí, a je proto výhodnějším řešením.

By Vanya Ramdeo

Co to je licence? :: Jaké máme typy komprese obrázků?
Užitečné odkazy